Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeЗа нас
За нас Сертификати Прикажи компанија
Опсег на увоз и извоз на стоки и технологија; градежни материјали, дневни потреби, механичка и електрична опрема, електронски производи, земјоделски производи, заспани материјали, заштитни материјали, козметика, играчки, уметност и занаетчиство (со исклучок на културни мошти и производи од слонова коска), игли од текстил, компјутерска галантерија, хардвер Jiaotong, метални материјали (со исклучок на скапоцени метали), опрема за комуникација, боксит, автомобил и додатоци за облека, облека, дрво, камен, челик, производи од дрво, хемиски производи и суровини (со исклучок на опасни материи), општа машинерија и опрема, Интегрирани плочки, компјутерски софтвер , производи од порцелан, стакларија III, оброци, калапи, мебел, уреди за домаќинство и соларни производи; деловна храна: морска храна, замрзната храна, здрава храна, млечни производи (вклучувајќи млеко за новороденчиња) розова) продажба и он-лајн продажба, консултации за деловни информации, инженеринг на компјутерска мрежа, развој на компјутерски софтвер и хардвер, организирање конференции, изложби, организирање културна и уметничка размена активности, развој и унапредување на земјоделски проекти, градежни инженеринг консултантски технички услуги, економски и трговски консалтинг, услуги со недвижнини, операција на медицинска опрема, меѓународен шпедитерски бизнис, царински агент, асфалт, Продажба на минерални производи, јаглен, адитиви за добиточна храна, култури, алкохол и онлајн продажба и бизнис со гас. Бизнис продажба на шпедиција преку бизнис; бизнис на гас.
Информации за компанијата

Бизнис тип : Trade Company , Manufacturer

Палета на производи : Casting & Forging , Hydraulic Press , Other Manufacturing & Processing Machinery

Производи / услуга : Хидрауличен вентил , Хидраулична пумпа , Хидрауличен систем , Хидраулични леење , Хидрауличен мотор , Хидрауличен цилиндер

Вкупно вработени : 5~50

Капитал (Милиони САД $) : 100,000,000RMB

Основана е година : 2017

Сертификат : ISO10012 , ISO14001 , ISO9001 , CE

Адреса на компанијата : Taiyuan Wusu Comprehensive Free Trade Zone Customs Clearance Center Block 318, Taiyuan, Shanxi, China

Трговски капацитет
Трговски информации

Incoterm : FOB,CFR,CIF

Terms of Payment : T/T,D/P

Peak season lead time:3-6 months

Off season lead time :Above 12 months

Годишен обем на продажба (милион американски долари) : US$2.5 Million - US$5 Million

Годишен обем на купување (милион американски долари) : US$1 Million - US$2.5 Million

Извозни информации

Процент на извоз : 31% - 40%

Главни пазари : Africa , Americas , Asia , Caribbean , East Europe , Europe , Middle East , North Europe , Oceania , Other Markets , West Europe , Worldwide

Nearest Port : Qing dao

Режим за увоз и извоз: Извоз преку агенција

Производствен капацитет

Број на производни линии :30

Број на персоналот на КК :21 -30 People

ОЕМ услуги обезбедени :no

Фабричка големина (Sq.meters) :30,000-50,000 square meters

Локација на фабриката :山西晋中榆次工业园区108国道南谷段

Company Capacity
Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци