Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториБлејд мотор
Product Categories

Блејд мотор (Total 4 Products)

Категории на производи од Блејд мотор , ние сме специјализирани производители од Кина, Блејд Моторс , Блејд ДЦ Мотор добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Мотор Наза сечилото R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Хидрауличен мотор од серија IHI-WM

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличен мотор серија IHI-WM има висок притисок, мала брзина и голем вртежен момент, со променлива фаза. Тој е составен од моторно тело и контролер. Моторот има извршен механизам со различни контролни функции. Моторното тело е главно составено од...
Нов хидрауличен мотор на сечилото YM037
Новиот YM037 е мотор со сечила. Неговиот уникатен дизајн на сечилото и структурата на статорот постигнува голема брзина и голем вртежен момент, со што се осигурува дека моторот има голема волуметриска ефикасност и механичка ефикасност. Во моментов,...
Нов хидрауличен мотор серија IHI-WM
Новиот хидрауличен мотор серија IHI-WM има карактеристики на висок притисок, мала брзина, голем вртежен момент, променлива фаза и така натаму. Се состои од моторно тело и контролер. Моторот има активирач и разни контролни функции. Главното тело на...
YM037 хидрауличен мотор со ване

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

YM037 е еден вид непрекинат мотор. Неговиот уникатен дизајн на структурата на тревата и статорот реализира голема брзина и голем вртежен момент, што гарантира дека моторот има голема волуменска ефикасност и механичка ефикасност. Во моментов, нашата...

Кина Блејд мотор Добавувачи

Аксијален приклучок за мотори и планетарни редуктор. Планетарниот редуктор усвојува редуктор на две фази со голем излезен вртежен момент, мала брзина и позитивна и негативна ротација. Кога моторот работи, тој го управува централното тркало на влезната вратило на редуктор и ги вози планетарните брзини за да постигнат забавување. Кога коленестото вратило на редукторот ротира, планетата се справува не само со решетките за сонце, туку и со прстенестата опрема на внатрешниот ид на куќиштето на редуктор. Менувачот ја придвижува вртливата за ротирање.

Технички карактеристики
Моторот е мотор за прицврстувачи на плочи со ролка со голема работна ефикасност
Опремени со вентил за полнење и релјефен вентил за да се обезбеди издржливост на моторот
Со тампон за сопирање функција, направете возење поудобно
Опремени со редуктор на брзина, широк опсег на преносен однос, компактна структура, силна сигурност, добри перформанси за заштита на безбедност и долг работен век

Нови Продукти

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање