Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title

Категории на производи

Двојна ване пумпа - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Двојна ване пумпа)

 • Водечка пумпа за управување со серии V10NF

  Водечка пумпа за управување со серии V10NF

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO9001

  • Модел бр.: V10NF Series

  Vane управувачката пумпа Vane е широко користена во системот за управување со погон на тешкиот камион, што може да постигне можност за висок работен притисок во компактен облик, да обезбеди висок сооднос на тежината на моќност и ниска цена за инсталација. Технички карактеристики Три структура на телото Пумпата е...

  Контакт сега

 • Аксијална клипна пумпа за менување на променливата

  Аксијална клипна пумпа за менување на променливата

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO9001

  • Модел бр.: XB01VSO

  XB01VSO серија плоча за пресеченост на плочки, аксијална клипна пумпа за промена на менување, главно се користи во индустриско поле, хидрауличен менувач, отворено коло, особено погоден за апликации со висок притисок и тежок товар. Стапката на проток е директно пропорционална со брзината на возењето и менувањето и може...

  Контакт сега

 • Контролен вентил за пумпа висок квалитет

  Контролен вентил за пумпа висок квалитет

  • Модел бр.: LRDU2

  1. Висококвалитетен ограничувач за патувања со високи перформанси ја реализира контролата од Vg min до Vg Max. Овие три вентили се интегрирани во телото на вентилот, телото на вентилот е мало, а контролниот метод е сеопфатен. Како што се зголемува контролната струја, пумпата се прилагодува на поголемо поместување. 2....

  Контакт сега

 • Сеопфатен метод на контрола на вентилот за контрола на пумпата

  Сеопфатен метод на контрола на вентилот за контрола на пумпата

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO900

  • Модел бр.: LRDU2

  1. ограничувачот за патувања со високи перформанси реализира контрола од Vg min до Vg Max. Трите вентили се интегрирани во телото на вентилот, кој има мал волумен и сеопфатен метод на контрола. Како што се зголемува контролната струја, пумпата се прилагодува на поголемо поместување. 2. Вентилот за отсекување на...

  Контакт сега

 • Висококвалитетна пумпа за менувачи серија BBJ1

  Висококвалитетна пумпа за менувачи серија BBJ1

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO900

  • Модел бр.: BBJ-A31.5

  Циклоидните пумпи за серија БJ се користат внатрешни запчаници, компактна структура, главно користени за подмачкувачки пумпи на автомобилски менувачи. За Кина Национална компанија со тешки камиони група Ксиан експрес компанија. Технички карактеристики Стабилна работа, мала флуктуација на проток и низок...

  Контакт сега

 • Тест клупа за тестирање на хидраулична пумпа

  Тест клупа за тестирање на хидраулична пумпа

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Цртан

  • Сертификат: CE ISO900

  • Место на потекло: Шанкси, синџир

  Самоприлагодливата технологија за обновување моќ на тест-држачот може да ја намали потрошувачката на енергија за повеќе од 50%. Структурата на контејнерот и независното коло за оптеретување се користат за подобрување на ефикасноста на тестот. Користејќи ја технологијата за конверзија на фреквенција, за да постигнете...

  Контакт сега

 • Додатоци за пумпа за внатрешна опрема со низок притисок NCB-1

  Додатоци за пумпа за внатрешна опрема со низок притисок NCB-1

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO9001

  • Модел бр.: NCB

  NCB-1 внатрешната мрежа за пумпа за нижење под притисок главно се користи за подмачкување пумпа на градежни машини менувач, а внатрешната пумпа за внатрешно мрежење серија NCB се користи за работна пумпа на машината за леење. Главно снабдување Низок притисок внатрешна ангажман пумпа се доставени до Liuzhou ZF...

  Контакт сега

 • Циклоидна опрема за пумпа со циклоидна опрема за серија BBJ-1

  Циклоидна опрема за пумпа со циклоидна опрема за серија BBJ-1

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO9001

  • Модел бр.: BBJ-A31.5

  Циклоидна опрема пумпа BBJ-1 серија главно се користи за подмачкување пумпа на автомобилски менувач. Главно снабдување За брза компанија Ксиан, групација sinotruk. Технички карактеристики 01. Стабилна работа, мала флуктуација на проток и низок шум 02. Внатрешна опрема е усвоена, со компактна структура BBJ...

  Контакт сега

 • Нова пумпа за брзини на серија CB-P07 со низок шум

  Нова пумпа за брзини на серија CB-P07 со низок шум

  • Модел бр.: CB-P7

  Пумпите за менувачи на серија CB-P07 се мали, големи димензии, малку бучава, голем притисок, големи дислоцирани, одлични во перформанси и долг работен век, широко се користат во натоварувачи, кранови, ви forушкари, багери, булдожери, депонии, градежништво на патишта машини, морски машини Чекај. Технички карактеристики...

  Контакт сега

 • Додатоци за пумпа за внатрешна опрема NCB-1

  Додатоци за пумпа за внатрешна опрема NCB-1

  • Модел бр.: NCB

  Новата пумпа за внатрешна опрема со низок притисок NCB-1 главно се користи за подмачкување на пумпите на кутиите со опрема за инженерска машина, а пумпите со внатрешен притисок со серија под притисок NCB се користат за работни пумпи на машините за леење. Главно снабдување Пумпата за внатрешно ангажирање со низок...

  Контакт сега

 • Нова подвижна плоча од типот на аксијална клипна пумпа

  Нова подвижна плоча од типот на аксијална клипна пумпа

  • Модел бр.: XB01VG

  Новата серија на XB01VG серијална плочка за вратило, се користи во затвореното коло на хидростатичкиот менувач. Стапката на проток е пропорционална со брзината на возењето и менувањето и може бесконечно да се промени. Може да се изберат различни променливи методи на контрола, како што се рачен, хидрауличен контрол и...

  Контакт сега

 • Нова индустриска пумпа за вметнувачи на плочи за плочки

  Нова индустриска пумпа за вметнувачи на плочи за плочки

  • Модел бр.: XB02VEO63-LA8DS

  Новата пумпа за менување на менувачот на вселенската клипна плоча за сечење на плочката со врати во серија XB02VEO се користи во отвореното коло на хидростатичкиот менувач. Стапката на проток е пропорционална со брзината на возењето и менувањето и може бесконечно да се промени. Може да постигне стабилно чување на...

  Контакт сега

 • Нов вентил за контрола на пумпата DFR

  Нов вентил за контрола на пумпата DFR

  • Модел бр.: DFR

  Новиот вентил DFR може да реализира непрекинато прилагодување на излезниот проток на пумпата за клипот преку уредот за контрола на притисок и надворешниот вентил на пригушувачот за да го смени отворот на вентилот на гас, без оглед на големината на товарот; со прилагодување на притисокот на подготвеност на вентилот...

  Контакт сега

 • Ефикасноста на ефикасноста на пумпата за брзини е стабилна и ефтина

  Ефикасноста на ефикасноста на пумпата за брзини е стабилна и ефтина

  • Модел бр.: CBJ50-E

  Стабилни перформанси пумпи за серија CBJ500-E имаат голем проток, висок притисок и широк спектар на апликации. Тие главно ги користат тешката индустрија на Беики Фотон Ловол. Се користи во земјоделски машини од големи размери и може да се користи и како извор на енергија за други хидраулични системи. Технички...

  Контакт сега

 • Една пумпа со висока ефикасност V серија

  Една пумпа со висока ефикасност V серија

  • Модел бр.: V

  Новата пумпа со единечна V пумпа, оваа серија на вентили со пумпа има добри карактеристики на проток и брзина, пумпата е опремена со вентил за контрола на проток, излезниот проток на пумпата е константен, или се намалува со зголемена брзина; безбедносниот вентил во пумпата Може да спречи преоптоварување на...

  Контакт сега

 • Нова V ефикасна двојна пумпа

  Нова V ефикасна двојна пумпа

  • Модел бр.: V

  Новата пумпа за управување со ване V, оваа серија на вентилна пумпа има добри карактеристики на проток и брзина, пумпата е опремена со вентил за контрола на проток, излезниот проток на пумпата е константен, или се намалува со зголемена брзина; безбедносниот вентил во пумпата Може да спречи преоптоварување на...

  Контакт сега

 • Нов филтер за пумпа за ване

  Нов филтер за пумпа за ване

  • Модел бр.: V

  Јадрото на пумпата V е срцето на пумпата за масло. Јадрото на пумпата е срцето на пумпата за масло. Може да се каже дека перформансите на нафтената пумпа и должината на неговиот животен век го одредуваат дизајнот и предностите и недостатоците на високото и високото ниво на производство на јадрото на пумпата за нафта....

  Контакт сега

 • Нова пумпа за единечна VQ серија

  Нова пумпа за единечна VQ серија

  • Модел бр.: VQ

  Новата пумпа со единечна VQ серија, оваа серија на пумпи со вентил има добри карактеристики на проток и брзина, пумпата е опремена со вентил за контрола на проток, излезниот проток на пумпата е константен, или се намалува со зголемена брзина; Спречете го преоптоварувањето на хидрауличниот систем и прилагодете го...

  Контакт сега

 • Нова пумпа за напојување со серија VQ

  Нова пумпа за напојување со серија VQ

  • Модел бр.: VQ

  Нова пумпа за управување со вентилациска серија VQ, оваа серија на вентил пумпа има добри карактеристики на проток и брзина, пумпата е опремена со вентил за контрола на проток, излезниот проток на пумпата е константен, или се намалува со зголемувањето на брзината; безбедносниот вентил во пумпата Може да спречи...

  Контакт сега

 • Нова пумпа за касети со серија VQ

  Нова пумпа за касети со серија VQ

  • Модел бр.: VQ

  VQ пумпа јадро, срцето на пумпата за масло. Јадрото на пумпата е срцето на пумпата за масло. Може да се каже дека перформансите на нафтената пумпа и должината на нејзиниот животен век го одредуваат дизајнот и предностите и недостатоците на високото и високото ниво на производство на јадрото на пумпата за нафта....

  Контакт сега

 • Единечна пумпа од V серија

  Единечна пумпа од V серија

  • Модел бр.: V

  Единечна пумпа од серија V, оваа серија на вентили-пумпи имаат добри карактеристики на проток и брзина, пумпата е опремена со вентил за контрола на проток, излезниот проток на пумпата е константен, или се намалува со зголемување на брзината; безбедносниот вентил во пумпата може да го спречи Хидрауличниот систем е...

  Контакт сега

 • Двојна пумпа од V серија

  Двојна пумпа од V серија

  • Модел бр.: V

  Вентилна пумпа за управување со серија V, оваа серија на вентили пумпа има добри карактеристики на проток и брзина, пумпата е опремена со вентил за контрола на проток, излезниот проток на пумпата е константен, или се намалува со зголемување на брзината; безбедносниот вентил во пумпата може да спречи хидрауличен...

  Контакт сега

 • VQ серија единечна пумпа

  VQ серија единечна пумпа

  • Модел бр.: VQ

  VQ серија со единечна пумпа, оваа серија на вентили со пумпа има добри карактеристики на проток и брзина, пумпата е опремена со вентил за контрола на проток, излезен проток на пумпата е константен, или се намалува со зголемување на брзината; безбедносниот вентил во пумпата може да го спречи Хидрауличниот систем е...

  Контакт сега

 • Ван-пумпа за серија VQ

  Ван-пумпа за серија VQ

  • Модел бр.: VQ

  ВАН-пумпа за управување со ване серија, оваа серија на пумпа за напојување има добри карактеристики на проток и брзина, пумпата е опремена со вентил за контрола на проток, излезниот проток на пумпата е константен, или се намалува со зголемување на брзината; безбедносниот вентил во пумпата може да спречи хидрауличен...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.