Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title

Категории на производи

Ротација на ван пумпа - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Ротација на ван пумпа)

 • V20F пумпа за управување со висок притисок

  V20F пумпа за управување со висок притисок

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO9001

  • Модел бр.: V20F Series

  Пумпната управувачка пумпа од серијата V20F има структура со три каросерија и е опремена со вентил за контрола на проток за да го одржува излезниот проток постојан. Пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем. Широко се користи во системот за управување со електрична...

  Контакт сега

 • Пумпа за менување на променливата клипна плоча со вртење плоча

  Пумпа за менување на променливата клипна плоча со вртење плоча

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO9001

  • Модел бр.: XB01VG

  XB01VG серијална плоча за преклопување на сериите, аксијална клипна пумпа за менување на промена, се користи во затвореното коло на хидростатичкиот менувач. Стапката на проток е пропорционална со брзината на возењето и менувањето и може да биде бесконечно променлива. Може да се изберат различни променливи методи на...

  Контакт сега

 • Аксијална клипна пумпа за менување на променливата

  Аксијална клипна пумпа за менување на променливата

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO9001

  • Модел бр.: XB01VSO

  XB01VSO серија плоча за пресеченост на плочки, аксијална клипна пумпа за промена на менување, главно се користи во индустриско поле, хидрауличен менувач, отворено коло, особено погоден за апликации со висок притисок и тежок товар. Стапката на проток е директно пропорционална со брзината на возењето и менувањето и може...

  Контакт сега

 • Солиноидни управувани вентили DSG-01 серија NG06

  Солиноидни управувани вентили DSG-01 серија NG06

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Сертификат: CE ISO900

  • Модел бр.: DSG-01-3C*

  • Транспорт: Ocean

  YUCI YUKEN има широко распространетост на електромагнетни управувани вентили и контролирани со електромагнетни управувани пилоти, насочени вентили за да ги исполнува различните барања. Предности: 1 Напонот може да се контролира до многу ниска бројка, електронските уреди за контрола како компјутер може да се користат...

  Контакт сега

 • Врвен вентил за ослободување на електромагнетната контрола

  Врвен вентил за ослободување на електромагнетната контрола

  • Модел бр.: BSG-03

  Овие вентили се комбинација на релјефен вентил и електромагнетниот вентил. Соленоидниот вентил е директно поставен на релјефниот вентил и е поврзан со вентилот за ослободување на вентилот; затоа се елиминира цевководот помеѓу два вентили. Со проверка на електричен сигнал до електромагнетот или со поврзување на...

  Контакт сега

 • Хидрауличен систем за наплата на под-ефикасни под-мрежи

  Хидрауличен систем за наплата на под-ефикасни под-мрежи

  Ефикасен и безбеден хидрауличен систем обезбедува моќност за потопувачот, и го придвижува ланецот за сечење, водата под висок притисок и пумпата за аксијален проток низ хидрауличниот мотор за да ја измие ефикасната длабочина и ширина на ровот. Во исто време, таа обезбедува моќ за жичарникот на бродот за да се постигне...

  Контакт сега

 • Хидрауличен вентил за балансирање на автоматски притисок

  Хидрауличен вентил за балансирање на автоматски притисок

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO900

  • Место на потекло: Шанкси, синџир

  Фабричката цена BVD, балансирачки вентил, ударниот погон / вентилот за балансирање на крилото е дизајниран да го намали ризикот од преголем притисок и корозија кај аксијалните клипни мотори со отворена јамка. Ако притисокот на влезот се намали, балансирачката количка ќе го засили протокот на маслото и ќе го сопира...

  Контакт сега

 • Контролен вентил за пумпа висок квалитет

  Контролен вентил за пумпа висок квалитет

  • Модел бр.: LRDU2

  1. Висококвалитетен ограничувач за патувања со високи перформанси ја реализира контролата од Vg min до Vg Max. Овие три вентили се интегрирани во телото на вентилот, телото на вентилот е мало, а контролниот метод е сеопфатен. Како што се зголемува контролната струја, пумпата се прилагодува на поголемо поместување. 2....

  Контакт сега

 • Нов вентил за олеснување на електромагнетната контрола

  Нов вентил за олеснување на електромагнетната контрола

  • Модел бр.: BSG-03

  Овие ефикасни вентили се комбинација на сигурносни вентили и електромагнетни вентили. Соленоидниот вентил е директно инсталиран на вентилот за претекување и е поврзан со излезната порта на вентилот за претекување; затоа, цевководот помеѓу двете вентили е елиминиран. Со проверка на електричниот сигнал на...

  Контакт сега

 • Контролен вентил со голема јачина на вентил BVD рамнотежен вентил

  Контролен вентил со голема јачина на вентил BVD рамнотежен вентил

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO900

  • Модел бр.: BVD

  Вентил за контрола на моќност со висок степен на моќност BVD. Вентил за балансирање на високи перформанси BVD. Симетричен дизајн на вентил за балансирање на возење на удар / крик, точно отворање на вентилот, обезбедување на истата позитивна и негативна ротација на перформанси, дизајниран за да го намали ризикот од...

  Контакт сега

 • Сеопфатен метод на контрола на вентилот за контрола на пумпата

  Сеопфатен метод на контрола на вентилот за контрола на пумпата

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO900

  • Модел бр.: LRDU2

  1. ограничувачот за патувања со високи перформанси реализира контрола од Vg min до Vg Max. Трите вентили се интегрирани во телото на вентилот, кој има мал волумен и сеопфатен метод на контрола. Како што се зголемува контролната струја, пумпата се прилагодува на поголемо поместување. 2. Вентилот за отсекување на...

  Контакт сега

 • Одличен контролен пропорционален вентил

  Одличен контролен пропорционален вентил

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO900

  • Место на потекло: Шанкси, синџир

  Пропорционалниот вентил со високи перформанси е хидрауличен контролен вентил помеѓу обичниот хидрауличен вентил и електро-хидрауличен серво вентил. Главно се користи во хидраулични системи со отворена јамка за да се постигне далечински управувач на хидрауличните параметри, а може да се користи и како компонента за...

  Контакт сега

 • Висококвалитетна пумпа за менувачи серија BBJ1

  Висококвалитетна пумпа за менувачи серија BBJ1

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO900

  • Модел бр.: BBJ-A31.5

  Циклоидните пумпи за серија БJ се користат внатрешни запчаници, компактна структура, главно користени за подмачкувачки пумпи на автомобилски менувачи. За Кина Национална компанија со тешки камиони група Ксиан експрес компанија. Технички карактеристики Стабилна работа, мала флуктуација на проток и низок...

  Контакт сега

 • Флексибилно леење на хидраулична машина

  Флексибилно леење на хидраулична машина

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Цртан

  • Сертификат: CE ISO900

  • Модел бр.: JB_ZQ4395-87

  Цилиндер JB_ZQ4395-86 хидрауличен цилиндер за тешка металуршка опрема. Овој производ е хидрауличен цилиндер развиен и важен со апсорпција на напредна технологија дома и во странство. Неговата глава и опашка се опремени со издувен вентил (воздух во цилиндарот), вентил за проверка (брз старт) и тампон вентил...

  Контакт сега

 • Тест клупа за тестирање на хидраулична пумпа

  Тест клупа за тестирање на хидраулична пумпа

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Цртан

  • Сертификат: CE ISO900

  • Место на потекло: Шанкси, синџир

  Самоприлагодливата технологија за обновување моќ на тест-држачот може да ја намали потрошувачката на енергија за повеќе од 50%. Структурата на контејнерот и независното коло за оптеретување се користат за подобрување на ефикасноста на тестот. Користејќи ја технологијата за конверзија на фреквенција, за да постигнете...

  Контакт сега

 • Додатоци за пумпа за внатрешна опрема со низок притисок NCB-1

  Додатоци за пумпа за внатрешна опрема со низок притисок NCB-1

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO9001

  • Модел бр.: NCB

  NCB-1 внатрешната мрежа за пумпа за нижење под притисок главно се користи за подмачкување пумпа на градежни машини менувач, а внатрешната пумпа за внатрешно мрежење серија NCB се користи за работна пумпа на машината за леење. Главно снабдување Низок притисок внатрешна ангажман пумпа се доставени до Liuzhou ZF...

  Контакт сега

 • Циклоидна опрема за пумпа со циклоидна опрема за серија BBJ-1

  Циклоидна опрема за пумпа со циклоидна опрема за серија BBJ-1

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO9001

  • Модел бр.: BBJ-A31.5

  Циклоидна опрема пумпа BBJ-1 серија главно се користи за подмачкување пумпа на автомобилски менувач. Главно снабдување За брза компанија Ксиан, групација sinotruk. Технички карактеристики 01. Стабилна работа, мала флуктуација на проток и низок шум 02. Внатрешна опрема е усвоена, со компактна структура BBJ...

  Контакт сега

 • Хидрауличен систем на уред за компресија на отпад

  Хидрауличен систем на уред за компресија на отпад

  • Бренд: YUCI YUKEN TZYY

  • Пакување: Пакување: иверица

  • Сертификат: CE ISO9001

  • Место на потекло: Кина

  Хидрауличниот систем на уредот за компресија на отпадот е широко користен во разни видови опрема за компресија на отпад во станицата за пренесување на отпад, за да се постигне компресија на отпад и подигнување на уредот. Технички карактеристики Компактна структура, лесно ракување и висока ефикасност Главни...

  Контакт сега

 • Тест клупа за тестирање на хидрауличен вентил

  Тест клупа за тестирање на хидрауличен вентил

  Ефикасна и стабилна тест клупа усвојува технологија на фреквенција за конверзија, прилагодливо прилагодување на протокот, индустриска контрола за компјутер и централизирана контрола на PLC, модул за стекнување на никел и визуелно програмирање на софтвер LabVIEW. Во системот за тестирање се користат професионални...

  Контакт сега

 • Нова пумпа за брзини на серија CB-P07 со низок шум

  Нова пумпа за брзини на серија CB-P07 со низок шум

  • Модел бр.: CB-P7

  Пумпите за менувачи на серија CB-P07 се мали, големи димензии, малку бучава, голем притисок, големи дислоцирани, одлични во перформанси и долг работен век, широко се користат во натоварувачи, кранови, ви forушкари, багери, булдожери, депонии, градежништво на патишта машини, морски машини Чекај. Технички карактеристики...

  Контакт сега

 • Додатоци за пумпа за внатрешна опрема NCB-1

  Додатоци за пумпа за внатрешна опрема NCB-1

  • Модел бр.: NCB

  Новата пумпа за внатрешна опрема со низок притисок NCB-1 главно се користи за подмачкување на пумпите на кутиите со опрема за инженерска машина, а пумпите со внатрешен притисок со серија под притисок NCB се користат за работни пумпи на машините за леење. Главно снабдување Пумпата за внатрешно ангажирање со низок...

  Контакт сега

 • Пумпа за фиксирање на фиксирана подлога на нов аксијален приклучок

  Пумпа за фиксирање на фиксирана подлога на нов аксијален приклучок

  • Модел бр.: XB01FO

  Новата квадратна аксијална клипна пумпа за структурата на плочката за сечење на плочи со серија XB01FO се користи за хидростатички пренос на отворено коло во патни машини и стационарни апликации. Неговата стапка на проток е пропорционална со брзината и преместувањето. Споредено со xb01vso серијалната структура на...

  Контакт сега

 • Нова подвижна плоча од типот на аксијална клипна пумпа

  Нова подвижна плоча од типот на аксијална клипна пумпа

  • Модел бр.: XB01VG

  Новата серија на XB01VG серијална плочка за вратило, се користи во затвореното коло на хидростатичкиот менувач. Стапката на проток е пропорционална со брзината на возењето и менувањето и може бесконечно да се промени. Може да се изберат различни променливи методи на контрола, како што се рачен, хидрауличен контрол и...

  Контакт сега

 • Нова индустриска пумпа за вметнувачи на плочи за плочки

  Нова индустриска пумпа за вметнувачи на плочи за плочки

  • Модел бр.: XB02VEO63-LA8DS

  Новата пумпа за менување на менувачот на вселенската клипна плоча за сечење на плочката со врати во серија XB02VEO се користи во отвореното коло на хидростатичкиот менувач. Стапката на проток е пропорционална со брзината на возењето и менувањето и може бесконечно да се промени. Може да постигне стабилно чување на...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.