Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
  • 86-0351-2716685
  • sxskjdzswxh@163.com
  • Детали за компанијата

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидрауличен системЕколошка индустрија
Product Categories

Еколошка индустрија (Total 10 Products)

Категории на производи од Еколошка индустрија , ние сме специјализирани производители од Кина, Блок на хидрауличен вентил , Блок на хидраулична контрола добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Компресија станица хидрауличен систем R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Хидрауличен систем на уред за компресија на отпад

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем на уредот за компресија на отпадот е широко користен во разни видови опрема за компресија на отпад во станицата за пренесување на отпад, за да се постигне компресија на отпад и подигнување на уредот. Технички карактеристики...
Хидрауличен систем за камиони за отпадоци
Хидрауличниот систем за натоварување на екс-фабричкото возило за пренесување ѓубре е комбинација на маслена пумпа, повеќенасочен вентил, цилиндар за масло и механичка структура и има параметри кои одговараат на куката за рака за да се обезбеди...
Хидрауличен систем на нов инсенератор за отпадоци
Хидрауличниот систем на новиот инсенератор за ѓубре се користи во опремата за отпадоци од отпадоци на електроцентралата за ѓубре за да се одвиваат дејствата на добиточната храна g, инценераторот g, растоварувачот на згура и други механизми, така што...
Хидрауличен систем на возило за пренесување ѓубре
Хидрауличниот систем за натоварување на новото возило за пренесување ѓубре е инсталиран на шасијата на возилото за пренесување ѓубре и главно се користи за контролирање на каросеријата и истовар на телото на куката за влечење. Според носивоста на...
Хидрауличен блок на вентили инсталиран на чистачот
Новиот чистач е опремен со хидраулични блокови на вентили, а производите главно се инсталираат на суви чистачи, чистачи со функции на чистачи и средства за чистење под висок притисок и други санитарни возила. Тие се користат за контрола на системот...
Стандарди за вчитување на хидраулични системи на камиони за ѓубре

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем за натоварување на возилото за пренесување ѓубре е комбинација на маслена пумпа, повеќенасочен вентил, цилиндар за нафта и механичка структура со паралелни параметри на куката за рака за да се обезбеди стабилност и безбедност на...
Хидрауличен систем на високо-стандарден уред за компресија на ѓубре

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем на уредот за компресија на отпаден отпад има компактна структура, едноставна работа и висока ефикасност. Широко се користи во различни опрема за компресија на отпад во станиците за пренесување на отпад за да се постигне...
Инсталиран блок на хидраулични вентили на чистачот

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Мешачот е опремен со хидрауличен блок на вентили, а производите се главно инсталирани на сувиот чистач, чистачот со функции на чистач и средство за чистење на притисок под притисок и други санитарни возила, кои се користат за контрола на дејството...
Вчитување на хидрауличниот систем на возилото за пренесување ѓубре

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем за вчитување на возилото за пренесување ѓубре е инсталиран на шасијата на возилото за пренесување ѓубре, што главно се користи за контрола на товарот и истовар на каросеријата на возилото на куката за влечење. Според носивоста...
Хидрауличен систем на горење на отпадоци

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем на горење на ѓубре се користи во опрема за горење на отпадоци од електроцентрала за ѓубре за да се вози дејството на решетката за хранење, решетката на инсенераторот, ловецот на згура и други механизми, така што ѓубрето може да...

Кина Еколошка индустрија Добавувачи

Овде можете да ги најдете поврзани производи во Еколошка индустрија, ние сме професионални производител на Блок на хидрауличен вентил,Блок на хидраулична контрола,Компресија станица хидрауличен систем,Хидрауличен систем за автоматско вчитување на камиони,,. Ние се фокусиравме на развојот, производството и продажбата на меѓународниот извоз. Имаме подобри процеси за контрола на квалитет на Еколошка индустрија за да се обезбеди секој извон квалификуван производ.
Ако сакате да дознаете повеќе за производите во Еколошка индустрија, ве молиме кликнете на деталите за производот за да ги видите параметрите, моделите, сликите, цените и другите информации за Блок на хидрауличен вентил,Блок на хидраулична контрола,Компресија станица хидрауличен систем,Хидрауличен систем за автоматско вчитување на камиони,,.
Што и да сте група или поединец, ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме точна и сеопфатна порака за Еколошка индустрија!

Нови Продукти