Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториПумпа за запчаници
Product Categories

Пумпа за запчаници (Total 53 Products)

Категории на производи од Пумпа за запчаници , ние сме специјализирани производители од Кина, Пумпа за запчаници , Пумпа за нафта со брзина добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Поторна опрема за пумпа R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Висококвалитетна пумпа за менувачи серија BBJ1

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Циклоидните пумпи за серија БJ се користат внатрешни запчаници, компактна структура, главно користени за подмачкувачки пумпи на автомобилски менувачи. За Кина Национална компанија со тешки камиони група Ксиан експрес компанија. Технички...
Додатоци за пумпа за внатрешна опрема со низок притисок NCB-1

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

NCB-1 внатрешната мрежа за пумпа за нижење под притисок главно се користи за подмачкување пумпа на градежни машини менувач, а внатрешната пумпа за внатрешно мрежење серија NCB се користи за работна пумпа на машината за леење. Главно снабдување Низок...
Циклоидна опрема за пумпа со циклоидна опрема за серија BBJ-1

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Циклоидна опрема пумпа BBJ-1 серија главно се користи за подмачкување пумпа на автомобилски менувач. Главно снабдување За брза компанија Ксиан, групација sinotruk. Технички карактеристики 01. Стабилна работа, мала флуктуација на проток и низок шум...
Нова пумпа за брзини на серија CB-P07 со низок шум
Пумпите за менувачи на серија CB-P07 се мали, големи димензии, малку бучава, голем притисок, големи дислоцирани, одлични во перформанси и долг работен век, широко се користат во натоварувачи, кранови, ви forушкари, багери, булдожери, депонии,...
Додатоци за пумпа за внатрешна опрема NCB-1
Новата пумпа за внатрешна опрема со низок притисок NCB-1 главно се користи за подмачкување на пумпите на кутиите со опрема за инженерска машина, а пумпите со внатрешен притисок со серија под притисок NCB се користат за работни пумпи на машините за...
Ефикасноста на ефикасноста на пумпата за брзини е стабилна и ефтина
Стабилни перформанси пумпи за серија CBJ500-E имаат голем проток, висок притисок и широк спектар на апликации. Тие главно ги користат тешката индустрија на Беики Фотон Ловол. Се користи во земјоделски машини од големи размери и може да се користи и...
Пумпни запчаници и центрифугални пумпи
Новата серија Komatsu има висока ефикасност на волумен, сигурна употреба и долг работен век Главно е насочена кон групата Шантуи, Зумлион и Лијунг. Широко користена во градежни машини во серија Коматсу, главно го поддржува домашното производство на...
Пумпи за пренос на серија Komatsu и центрифугални пумпи

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Серијата Komatsu има висока ефикасност на волумен, сигурна употреба и долг работен век. Тоа е главно насочено кон групата Шантуи, Зумлион и Лијунг. Широко користен во серијата градежни машини во Коматсу, главно поддржувачки ОЕМ за домашно...
CBZ серија пумпа за менувач на вентил за проток на воланот

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Пумпата за управување со серијалот CBZ усвојува вентил на проток и структура на сигурносен вентил, управувачот е лесен и стабилен, а безбедносниот фактор е висок. Главно се користи во управувачкиот систем на земјоделски машини и во управувачкиот...
Внатрешна опрема пумпа за внатрешна брзина NCB

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Внатрешната опрема за пумпа со низок притисок NCB користи внатрешни брзини и има компактна структура. Главно се користи за подмачкување пумпи на инженерските механизми менувачи, пумпите за внатрешен притисок со серија NCB со серија под притисок се...
Пумпа за брзина на ефикасност CBJ2600 со висока јачина на звук

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Главните компоненти на пумпите за менувачи серија CBJ2600 се изработени од алуминиумска легура, која е мала тежина и главно се користи во Фотон Ловол и Зумлион. Се користи како работна пумпа на хидрауличен систем на земјоделски машини во земјоделски...
Пумпа за отворен дизајн и центрифугална пумпа

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Серијата Komatsu има висока ефикасност на волумен, сигурна употреба и долг работен век. Главно насочени кон Шантуи, Зумлион, Групацијата Лиогонг. Широко користен во серијата градежни машини во Коматсу, главно поддржувачки ОЕМ за домашно производство...
Пумпа за менувачи на серија CB-P07 со низок шум

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Пумпите за менувачи на серија CB-P07 се мали, големи димензии, малку бучава, голем притисок, големи дислоцирани, одлични во перформанси и долг работен век, широко се користат во натоварувачи, кранови, ви forушкари, багери, булдожери, депонии,...
Стабилна пумпа за внатрешна брзина со низок притисок

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Внатрешна опрема пумпа NCB-1 со низок притисок главно се користи за подмачкување пумпа на инженерска машина опрема за кутии, NCB серија со висок притисок пумпа за внатрешна опрема се користи за работна пумпа на машината за леење. Главно снабдување...
Пумпа за менувачи со висока ефикасност во серија Komatsu
Високо-ефикасни пумпи за пренесување серија Komatsu широко се користат во градежните машини од серијата Komatsu, фокусирајќи се на поддршката на главната фабрика за мотори од домашно производство на булдожер. Се користи за работни системи, преносен...
Ефикасна пумпа за менувачи Картер
Пумпите за менувачи на серија Caterpillar со високи перформанси се користат во градежни машини во серија на роботи, главно за странски корисници. Технички карактеристики 01. Целосно упатете се во структурата на пумпата Картер, со силна заменливост...
Висококвалитетна пумпа за менувачи серија CBJ40-F
Висококвалитетната пумпа за серија CBJ40-F серија се користи во трактори, жетвари, трансплантатори и други земјоделски машини, како работна пумпа на хидрауличен систем на земјоделски машини. Технички карактеристики 01. Главните делови се изработени...
Висококвалитетна пумпа за менувачи серија CBJ50-E
Висококвалитетната пумпа за серија CBJ50-E се користи во големи земјоделски машини, а може да се користи и како извор на енергија на други хидраулични системи. Технички карактеристики 01. Голема ефикасност на волуменот, сигурна употреба и долг...
Висококвалитетна пумпа за двојна брзина CBJ50-F100 / D20-B5H
Висококвалитетната пумпа за двојна брзина CBJ50-F100 / D20-B5H се користи за камион. Предната пумпа е работна пумпа, а задната пумпа се користи за систем на церада. Технички карактеристики 01. Голема ефикасност на волуменот, сигурна употреба и долг...
Висококвалитетна пумпа циклоидна опрема со серија ББЈ серија
Висококвалитетна пумпа циклоидна опрема со серија BBJ се користи главно за подмачкување пумпа на автомобилски менувач. Технички карактеристики 01. Стабилна работа, мала флуктуација на проток и низок шум 02. Внатрешна опрема е усвоена, со компактна...
Пумпа за управување со брзина на серија CBZ со висок квалитет
Висококвалитетната пумпа за управување со сериите CBZ се користи главно во системот за управување на земјоделските машини, како и во управувачкиот систем на автобуси и камиони. Технички карактеристики 01. Структурата на вентилот за проток и...

Кина Пумпа за запчаници Добавувачи

Овде можете да ги најдете поврзани производи во Пумпа за запчаници, ние сме професионални производител на Пумпа за запчаници,Пумпа за нафта со брзина,Поторна опрема за пумпа,Пумпа за хидраулична брзина,,. Ние се фокусиравме на развојот, производството и продажбата на меѓународниот извоз. Имаме подобри процеси за контрола на квалитет на Пумпа за запчаници за да се обезбеди секој извон квалификуван производ.
Ако сакате да дознаете повеќе за производите во Пумпа за запчаници, ве молиме кликнете на деталите за производот за да ги видите параметрите, моделите, сликите, цените и другите информации за Пумпа за запчаници,Пумпа за нафта со брзина,Поторна опрема за пумпа,Пумпа за хидраулична брзина,,.
Што и да сте група или поединец, ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме точна и сеопфатна порака за Пумпа за запчаници!

Нови Продукти