Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
  • 86-0351-2716685
  • sxskjdzswxh@163.com
  • Детали за компанијата

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидрауличен вентилСерија на вентили со висок притисок
Product Categories

Серија на вентили со висок притисок (Total 24 Products)

Категории на производи од Серија на вентили со висок притисок , ние сме специјализирани производители од Кина, Вентил за контрола на притисок , Вентил за контрола на хидрауличен проток добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Вентил за ослободување од хидрауличен притисок R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Нов електромагнетски вентил за претекување

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Комбинација на сигурносен вентил и електромагнетниот вентил. Соленоидниот вентил е директно инсталиран на вентилот за претекување и е поврзан со излезната порта на вентилот за претекување; затоа, цевководот помеѓу двете вентили е елиминиран. Со...
Електрични вентили со контролирано олеснување
Овие вентили се комбинација на релјефен вентил и електромагнетниот вентил. Соленоидниот вентил е директно поставен на релјефниот вентил и е поврзан со вентилот за ослободување на вентилот; затоа се елиминира цевководот помеѓу два вентили. Со...
Нов вентил за олеснување на електромагнетната контрола
Овие ефикасни вентили се комбинација на сигурносни вентили и електромагнетни вентили. Соленоидниот вентил е директно инсталиран на вентилот за претекување и е поврзан со излезната порта на вентилот за претекување; затоа, цевководот помеѓу двете...
Вентил за гаснење од нов тип и вентил за проверка
Вентилот за стек со висока ефикасност е хидрауличен контролен вентил кој може да ги исполни високо интегрираните барања на хидрауличниот систем од новата ера. Регулацијата на притисокот, регулацијата на протокот и другите функции на хидрауличниот...
Нов вентил за проверка на хидраулична контрола
Новиот високоефикасен вентил за редење е неискористен хидрауличен вентил за редење, развиен за да ги исполни различните технички барања на хидрауличниот систем од новата ера. Серијата на вентили за редење има различни спецификации и разни видови...
Нов пилот управуван вентил
Новиот вентил за суперпозиција е неизоставен суперпозиционен хидрауличен вентил развиен за да се прилагоди на различните технички барања на хидрауличниот систем од новата ера. Серијата магацински вентили има различни спецификации и разни видови...
Удирајте ги и проверувајте ги модуларните вентили
Стандардизираниот вентил за суперпозиција е хидрауличен контролен вентил кој може да ги исполни високите барања за интеграција на хидрауличниот систем од новата ера. Регулирање на притисокот на хидрауличниот систем, регулирање на протокот и други...
Вентил за проверка на хидраулична контрола
Новиот вентил за суперпозиција е неизоставен суперпозиција хидрауличен вентил развиен за да се прилагоди на различните технички барања на хидрауличниот систем од новата ера. Серијата магацински вентили има различни спецификации и разни видови...
Пилот управувано со модуларни вентили за проверка
Вентилот за суперпозиција е хидроичен вентил на несакана суперпозиција развиен за да се прилагоди на различните технички барања на хидрауличниот систем во новата ера. Оваа серија на вентили за редење има целосен опсег на спецификации и разни видови...
Вентил за универзална разноврсна хидраулична секвенца

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Вентилот за контрола на притисокот има едноставна и компактна структура и силна разноврсност. Овој вид на вентил главно го контролира хидрауличниот притисок во хидрауличниот систем за да ги задоволи потребите на активаторот за излезна сила, вртежен...
Исклучително универзален вентил со картриџ

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Високо сигурниот вентил со кертриџ има едноставна структура и голема сигурност. Тој е составен од компонента на кертриџ (тип на приклучок) и контролен капак со пилот канал, и е опремен со пилот-конзола за формирање на управувачка единица за...
Напреден пропорционален контролен хидрауличен вентил за олеснување

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Пропорционалниот вентил е едноставен во структура, светлина во големина, лесен за инсталирање и расклопување и е хидрауличен контролен вентил со директно дејство помеѓу обичните хидраулични вентили и електричните хидраулични серво вентили. Може да...
Пропорционален вентил со висок притисок

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Пропорционалниот вентил со високи перформанси е хидрауличен контролен вентил со директно дејство помеѓу заеднички хидрауличен вентил и електро-хидрауличен серво вентил. Може да го направи својот излез пропорционален со контролниот влез, да реализира...
Стандардизиран интегриран вентил за стек

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Стандардизираниот вентил за суперпозиција е хидрауличен контролен вентил кој може да ги исполни високите барања за интеграција на хидрауличниот систем од новата ера. Регулирање на притисокот на хидрауличниот систем, регулирање на протокот и други...
Вентил за контрола на притисокот на вентилот на пилотската секвенца

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Вентилот за контрола на притисокот го прилагодува отворот на вентилот, за промена на големината на отпорноста на течноста според принципот на рамнотежа на силата на јадрото на вентилот, за да се постигне стабилен притисок, одржување на притисок,...
Електроноиден насочен контролен вентил

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Вентил за насочување со високи перформанси се користи главно за да се контролира отворањето или затворањето на маслото коло во хидрауличниот систем или да се смени насоката на проток на маслото, со што се контролира стартот или застанувањето на...
Стандардизиран универзален вентил со картриџ

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Високо сигурниот вентил со кертриџ се состои од компоненти на кертриџ (тип на приклучок) и контролен капак со пилот канал и е опремен со пилот-фаза за контрола за да формира единица за контрола на правец, контрола на притисок или композитна...
Вентил за ослободување на хидрауличен притисок пропорционална контрола

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Пропорционалниот вентил е хидрауличен контролен вентил со директно дејство помеѓу заедничкиот хидрауличен вентил и електро-хидрауличниот серво вентил. Може да го направи својот излез пропорционален на контролниот влез, да го реализира далечинскиот...
Вентил за касета хидрауличен високо квалитетен притисок

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Вентилот на кертриџот е составен од елемент на кертриџ (приклучок) и контролна табличка со пилотски премин, и опремена со фаза на пилот за контрола за да формира контролна единица за правец, контрола на притисок или композитна контрола. Погоден е за...
Хидрауличен вентил за монтирање на подлогата

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Стак вентилот е еден вид хидрауличен контролен вентил кој се прилагодува на високите барања за интеграција на хидрауличниот систем во новата ера. Регулацијата на притисокот, регулацијата на протокот и другите функции на хидрауличниот систем може да...
Електромагнетна обратна електромагнетна валвула

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Водечкиот контролен вентил главно се користи за контрола на вклучувањето на колото за масло во хидрауличниот систем или за промена на насоката на проток на маслото, за да се контролира старт или застанување на хидрауличниот побудувач, променете ја...

Кина Серија на вентили со висок притисок Добавувачи

Овде можете да ги најдете поврзани производи во Серија на вентили со висок притисок, ние сме професионални производител на Вентил за контрола на притисок,Вентил за контрола на хидрауличен проток,Вентил за ослободување од хидрауличен притисок,Вентил за намалување на хидрауличен притисок,,. Ние се фокусиравме на развојот, производството и продажбата на меѓународниот извоз. Имаме подобри процеси за контрола на квалитет на Серија на вентили со висок притисок за да се обезбеди секој извон квалификуван производ.
Ако сакате да дознаете повеќе за производите во Серија на вентили со висок притисок, ве молиме кликнете на деталите за производот за да ги видите параметрите, моделите, сликите, цените и другите информации за Вентил за контрола на притисок,Вентил за контрола на хидрауличен проток,Вентил за ослободување од хидрауличен притисок,Вентил за намалување на хидрауличен притисок,,.
Што и да сте група или поединец, ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме точна и сеопфатна порака за Серија на вентили со висок притисок!

Нови Продукти