Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
  • 86-0351-2716685
  • sxskjdzswxh@163.com
  • Детали за компанијата

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидрауличен систем
Product Categories

Хидрауличен систем

Категории на производи од Хидрауличен систем , ние сме специјализирани производители од Кина, Едноставен хидрауличен систем , Помошен хидрауличен систем добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Хидраулични и пневматски системи R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Taichong Yuye ги дизајнираше и произведува скоро сите хидраулични системи на бродски лифтови во Кина. Производите се низ целата река Јангце, реката shaинша, реката ialилаинг, реката Вуџијанг, реката Кингџианг и другите сливови на реките, исполнувајќи ги барањата на различни типови бродски лифтови, како што се жица од волнени јажиња, решетката и пинингот за качување на бродот, итн. , и секој проект е пофален од корисниците. Успешното дизајнирање и изработка на хидрауличниот систем на бродскиот лифт 3000 тони во проектот Три клисури означува дека дизајнирањето и производниот капацитет на хидрауличниот систем во хидрауличната индустрија на нашата компанија е на водечката позиција во Кина.Технички карактеристики
01. Совршената комбинација на прецизна нова технологија за хидраулична контрола и процедурите за работа со шиплифт, обезбедуваат висока ефикасност на работењето на shiplift
02. Исполнете ги барањата на суровата работна околина и може безбедно и сигурно да ја чувате опремата за подигање на бродот заклучена или во нормална работа дури и под влијание на екстремни екстремни услови

Нови Продукти

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање