Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиРезервоар за нафтаМеталуршки цилиндер
Product Categories

Металуршки цилиндер (Total 21 Products)

Категории на производи од Металуршки цилиндер , ние сме специјализирани производители од Кина, Металуршки цилиндер , Мини хидрауличен цилиндер добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Прилагодени хидраулични цилиндри R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Прецизен хидрауличен цилиндер серија Y-HG1
Стандарден хидрауличен цилиндер за нова високо-ефикасна металуршка опрема серија Y-HG1. Главата и опашката на цилиндарот се опремени со еднонасочен издувен вентил, кој може да се користи не само за брз почеток на хидраулични цилиндри со амортизери,...
Прецизен Y-HG1 серија стандарден хидрауличен цилиндер

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Стандарден хидрауличен цилиндер за металуршка опрема серија Y-HG1. Главата и опашката на цилиндарот се опремени со еднонасочен издувен вентил, кој може да се користи не само за брз почеток на хидраулични цилиндри со амортизери, но исто така и за...
Флексибилно леење на хидраулична машина

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Цртан

Цилиндер JB_ZQ4395-86 хидрауличен цилиндер за тешка металуршка опрема. Овој производ е хидрауличен цилиндер развиен и важен со апсорпција на напредна технологија дома и во странство. Неговата глава и опашка се опремени со издувен вентил (воздух во...
Екс-фабрички хидрауличен цилиндер со висок квалитет
Овој производ со високи перформанси е хидрауличен цилиндер што се користи во голема металуршка опрема. Тоа е хидрауличен цилиндер, а неговите димензии на инсталација се во согласност со стандардот SN806 на германската СМС компанија. Оваа серија на...
Фабрика за фалсификување хидрауличен цилиндер за леење
Новата глава и опашката на цилиндрите се опремени со еднонасочен издувен вентил, кој може да се користи не само за брз почеток на хидраулични цилиндри со празнини, и исто така и за издувни вентили. Овој производ е погоден за хидраулични цилиндри на...
Прецизен стандарден хидрауличен цилиндер
Стандарден хидрауличен цилиндер за ефтина металуршка опрема серија Y-HG1. Главата и опашката на цилиндарот се опремени со еднонасочен издувен вентил, кој може да се користи не само за брз почеток на хидраулични цилиндри со амортизери, но исто така и...
Хидрауличен цилиндер со прилагодлив тампон

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Типот на инсталација и големината на поврзување на хидрауличните цилиндри со висок притисок C25 и D25 со висок притисок се исти како CD250 и CG250 на германската компанија REXROTH, DIN TYPE 200/250 од италијанската компанија FOSSA и серија250K на...
Стандарден хидрауличен цилиндер Y-HG1
Стандарден хидрауличен цилиндер за висококвалитетна металуршка опрема серија Y-HG1. Овој производ е погоден за хидраулични цилиндри на металуршка опрема со номинален притисок PN≤25Mpa и температура на околината -40 ° C- + 80 ° C. Технички...
Безбедност тешка металуршка опрема хидрауличен цилиндер
Стабилизирајте го хидрауличниот цилиндер на тешка металуршка опрема JB_ZQ4395-86. Овој производ е хидрауличен цилиндер со големина на инсталација што е во согласност со стандардот SN806 на германската СМС компанија. Оваа серија на производи има...
Тежок хидрауличен цилиндер со висок притисок од типот C25D25
Инсталацијата TYPE и големината на приклучокот на хидрауличните цилиндри со тешки тежок притисок C25 и D25 се исти како CD250 и CG250 на компанијата REXROTH во Германија, DIN TYPE 200/250 од компанијата FOSSA во Италија и серија250K на компанијата...
Хидрауличен цилиндер од типот UY за металуршка опрема
UY хидрауличен цилиндер за металуршка опрема, овој производ е стандарден производ на претпријатието за тешки машини, стандард бр. JB / zq4180-1997. Технички карактеристики Сигурна работа, отпорност на удар, отпорност на загадување, погодна за висока...
Продаде добро хидраулична машина за леење

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Цртан

Технички карактеристики Овој производ е стандарден производ на тешки машини претпријатија, стандарден број е. JB / zq4180-1997, сигурна работа, отпорност на удар, отпорност на загадување, погодна за висока температура, висок притисок, сурова животна...
Разни видови хидрауличен цилиндар

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Овој производ е хидрауличен цилиндер за голема металуршка опрема. Станува збор за хидрауличен цилиндер со големина на инсталација кој го исполнува SN806 стандардот на германската СМС компанија. Оваа серија на производи имаат супериорни перформанси и...
фалсификување хидрауличен цилиндер за леење

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Главата и опашката на цилиндрите се опремени со еднострани вентили за издувни гасови, кои можат да се користат не само за брзо стартување на хидрауличните цилиндри со празнини на амортизерите, туку и за издувните вентили. Овој производ е погоден за...
Серија Y-HG1 Стандардни добавувачи на хидраулични цилиндри

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидраулични цилиндри серија Y-HG1 за стандардна металуршка опрема. Овој производ е погоден за хидраулични цилиндри на металуршка опрема со номинален притисок PN≤25Mpa и температура на околината -40 ° C- + 80 ° C. Технички карактеристики...
машина за леење на хидрауличен печат

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Технички карактеристики Сигурна работа, отпорност на удар, отпорност на загадување, погодна за висока температура, висок притисок, сурова околина UY хидрауличен цилиндер за металуршка опрема, овој производ е стандарден производ на тешки машини...
Лиење со хидрауличен печат

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Главата и опашката на цилиндерот се опремени со издувни вентили (исцрпувачки воздух во цилиндарот), вентили за проверка (брз старт) и тампон-вентили (прилагодување на тампон-брзината). Хидрауличен цилиндер JB_ZQ4395-86 за тешка металуршка опрема....
Се продава хидрауличен цилиндер

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

UY хидрауличен цилиндер за металуршка опрема, овој производ е стандарден производ на тешка машинерија, стандард бр. JB / zq4180-1997. Технички карактеристики Сигурна работа, отпорност на удар, отпорност на загадување, погодна за висока температура,...
Хидраулични цилиндри со висок притисок

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Инсталацијата TYPE и големината на приклучокот на хидрауличните цилиндри со тешки тежок притисок C25 и D25 се исти како CD250 и CG250 на компанијата REXROTH во Германија, DIN TYPE 200/250 од компанијата FOSSA во Италија и серија250K на компанијата...
Тешка металуршка опрема Хидрауличен цилиндер

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличен цилиндер со тешка металуршка опрема JB_ZQ4395-86, овој производ е апсорпција на варењето на напредната технологија дома и во странство, развој на еден вид големина на инсталација во согласност со германската СМС-компанија SN806...
Стандарден хидрауличен цилиндер на серија Y-HG1

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Стандарден хидрауличен цилиндер серија Y-HG1 за металуршка опрема. Овој производ е погоден за хидрауличен цилиндер за металуршка опрема со номинален притисок PN≤25 Mpa и температура на околината -40 ° C - + 80 ° C. Технички карактеристики...

Кина Металуршки цилиндер Добавувачи

Овде можете да ги најдете поврзани производи во Металуршки цилиндер, ние сме професионални производител на Металуршки цилиндер,Мини хидрауличен цилиндер,Прилагодени хидраулични цилиндри,Хидраулични цилиндри со голема должност,,. Ние се фокусиравме на развојот, производството и продажбата на меѓународниот извоз. Имаме подобри процеси за контрола на квалитет на Металуршки цилиндер за да се обезбеди секој извон квалификуван производ.
Ако сакате да дознаете повеќе за производите во Металуршки цилиндер, ве молиме кликнете на деталите за производот за да ги видите параметрите, моделите, сликите, цените и другите информации за Металуршки цилиндер,Мини хидрауличен цилиндер,Прилагодени хидраулични цилиндри,Хидраулични цилиндри со голема должност,,.
Што и да сте група или поединец, ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме точна и сеопфатна порака за Металуршки цилиндер!

Нови Продукти