Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидрауличен системМеталуршка опрема
Product Categories

Металуршка опрема (Total 14 Products)

Категории на производи од Металуршка опрема , ние сме специјализирани производители од Кина, Систем за печки за греење , Подигнувачки хидрауличен систем добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Систем за обнова на енергија R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Дизајнирајте хидрауличен систем за ладно тркалање
Angang Group 2100, 1500, 1450 мелница за ладно тркалање, континуирано враќање, мариноване, галванизирање, вкрстено пакување, премотување, хидрауличен систем на балсар за отпад; Тајганг Групацијата нерѓосувачки челик, ладно валани силициум челик...
Дизајн на топла продажба на ладно тркалање хидрауличен систем

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Големи достигнувања Angang Group 2100, 1500, 1450 мелница за ладно тркалање, континуирано враќање, мариноване, галванизирање, вкрстено пакување, премотување, хидрауличен систем на стабилизатор; Тајганг Групацијата нерѓосувачки челик, ладно валани...
Висококвалитетен хидрауличен систем за производство на челик

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем за производство на челик работи непречено, со мало влијание и низок шум , Овој производ се користи во електрична електрода за контрола на електродата, контрола на активна хауба на конверторот, креветче, кревање на капакот на...
Добро продаден хидрауличен систем на тркалачки меленици

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Потпирајќи се на униформни челични цевки на Taichung Group, висока прецизност, висока ефикасност во производството, комерцијална технологија од областа на тркалање на цевки и искуство на Taichung Yu Liquid во хидрауличкото поле, производите опфаќаат...
Хидрауличен систем на ѓубре

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем на уредот за компресија на отпад е широко користен во разни видови опрема за компресија на отпад во станицата за пренесување на отпад, за да се постигне компресија на отпад и кревање на уредот. Технички карактеристики Компактна...
Систем за печки за греење за обновување на енергија

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Систем за печки за греење за обновување на енергија, преку употреба на овој уред, до традиционалниот хидрауличен систем за греење на печката, за заштеда на енергија, може да го намали бројот на оригиналниот хидрауличен систем, пумпна станица...
Кокинг хидрауличен систем за индустрија

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Coking хидрауличен систем За индустрија, производите широко се користат во полнење автомобил, машина за набивање, туркање автомобил, кокс блокирање на автомобил, размена на гасови и друга механичка опрема за печки на кокс, за да се исполнат барањата...
Експлозивен фурна хидрауличен систем

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем на печката во експлозија е главно опремен со четири вида опрема на печката за експлозија, т.е. горната, предната, долната и топлинската печка на експлозија. Според условите за работа на различни спецификации на печката за...
Хидрауличен систем за производство на челик

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличен систем за производство на челик, производот се применува на контролата на електродата во електрична печка, контрола на подвижен аспиратор во чадот, и контрола на скалилата, кревање на капакот на печката и друга опрема за производство на...
Континуирано леење хидрауличен систем

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Континуираното кастинг хидрауличен систем е широко користен во производствената линија на машини за континуирано леење низ целата земја, од мал квадратен пакет до голем квадратен џем, од проток на единечна машина до мулти-ниво и мулти проток, од...
Хидрауличен систем на печката за греење

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем на печката за загревање се користи во разни опрема за печење греда за печење зраци за шипка, жица и лента за тркалање. Се користи за да се придвижи зракот за одење да се крева, да се унапреди, спушти и да се повлече и да го...
Хидрауличен систем на цевки за тркалање

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Потпирајќи се на комерцијалната технологија на Taichong групата во областа на тркалање на цевките и искуството на Taichong Yu течноста во областа на хидрауличниот притисок, производите ја покриваат подготовката на празни цевки, пирсинг, тркалање на...
Хидрауличен систем на мелница за топли ленти

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем на топла континуирана тркалачка мелница е широко користен во опрема за тркалање за производство на топла валана плоча од калем, шипка, жица и профил, како што се спуштање на вода под притисок, грубо тркалање, завршна обработка,...
Хидрауличен систем за ладно тркалање

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем на мелница за ладно ладење главно се користи во мариноване, тркалање, annealing, галванизација, израмнување, премотување и друга опрема за ладно тркалање. Професионалната технологија за контрола на хидрауличниот систем...

Кина Металуршка опрема Добавувачи

Овде можете да ги најдете поврзани производи во Металуршка опрема, ние сме професионални производител на Систем за печки за греење,Подигнувачки хидрауличен систем,Систем за обнова на енергија,Плоча Caster хидрауличен систем,,. Ние се фокусиравме на развојот, производството и продажбата на меѓународниот извоз. Имаме подобри процеси за контрола на квалитет на Металуршка опрема за да се обезбеди секој извон квалификуван производ.
Ако сакате да дознаете повеќе за производите во Металуршка опрема, ве молиме кликнете на деталите за производот за да ги видите параметрите, моделите, сликите, цените и другите информации за Систем за печки за греење,Подигнувачки хидрауличен систем,Систем за обнова на енергија,Плоча Caster хидрауличен систем,,.
Што и да сте група или поединец, ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме точна и сеопфатна порака за Металуршка опрема!

Нови Продукти