Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидрауличен вентилПовеќенасочен вентил
Product Categories

Повеќенасочен вентил (Total 19 Products)

Категории на производи од Повеќенасочен вентил , ние сме специјализирани производители од Кина, Вредносен контролен вентил , Насочен вентил добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Хидрауличен контролен вентил за насочување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Електричен тристепен вентил со голем проток со висок притисок

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Повеќенасочните вентили со високи перформанси TY-HCD се серија на повеќенасочни вентили во форма на лим, кои можат слободно да се комбинираат. Секој зглоб на поврат има добра разноврсност, и секој зглоб на поврат може да се комбинира слободно. Овој...
Нов повеќефункционален еднонасочен вентил за контрола на проток
Мулти-насочен вентил YX-12 серија е мулти-начин вентил со структура на парчиња. Секој обратен воврат може слободно да се комбинира за да формира систем за дистрибуција на проток независен од притисокот на оптоварување. Производот се користи во...
Нов ефикасен повеќенасочен вентил
Мулти-насочен вентил со висока ефикасност и висококвалитетен серијал DF е повеќенасочен вентил со чип структура и секој насочен спој може слободно да се комбинира. Мулти-каналниот вентил главно е составен од налепувачко тело, тело за обратна врска и...
Нов електромагнетски контролен пилотски вентил
Овој соленоиден управуван склоп на насочен вентил се состои од два дела: пилот-тип соленоиден насочен вентил и главен вентил од типот пилот. Насоката на пилот-маслото се контролира со пилот соленоиден насочен вентил, а главната количка се движи во...
Пилот управувано насочен вентил
Се состои од два дела: пилотно управувано соленоиден насочен вентил и главен вентил управуван од пилот. Насоката на пилотското масло е контролирана од страна на пилотскиот проводен електромагнетски вентил за обратна насока, така што главната количка...
Електроноиден насочен вентил серија DSG-01
Новиот електромагнетски вентил за насочување, DSG-01 серија, NG06 е високо цврсто и високо издолжено тело од леано железо со врв на притисок од 31,5MPa. Тоа е вентил на проток кој може да го прилагоди поместувањето на пумпата според притисокот на...
Соленоиден контролиран пилот насочен вентил
Електрично-управуваниот пилот насочен вентил собрание се состои од два дела: електромагнетски вентил во режија на пилот и главен вентил од пилот-тип. Насоката на пилотското масло е контролирана од страна на пилотскиот проводен електромагнетски...
Со електроизони контролирани пилот управувани вентили за насочување
Оваа компонента е составена од два дела: пилотски управуван магнетски насочен вентил и главен вентил контролиран од пилот. Насоката на пилот-маслото се контролира со пилотски проводен магнетен вентил за пресврт, така што главната количка се движи во...
Солиноидни управувани вентили DSG-01 серија NG06

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Електромагнетни насочен вентил, DSG-01 серија, NG06 е високо цврсто и високо издолжено тело од леано железо, со врв на притисок од 31,5MPa. Тоа е насочен вентил со проток кој може да ја прилагоди поместувањето на пумпата според притисокот на...
Повеќенасочен вентил со серија TY-HCD

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Повеќенасочен вентил во серија TY-HCD е единечен повеќестран вентил со компактна структура и нема истекување. Секој спој на повратникот може слободно да се комбинира. Овој тип на вентил има многу различни режими на контрола, како што се рачна,...
Мулти-насочен вентил со висок квалитет
Мулти-насочен вентил со висок квалитет DF серија е повеќенасочен вентил со чип структура, и секој обратен воврат може слободно да се комбинира. Мулти-каналниот вентил главно е составен од налепувачко тело, навртувачко спојувачко тело и тело за...
Вентил за контрола на проток со повеќе функции

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Мулти-насочен вентил серија TY-YX е мулти-начин вентил со структура на парчиња. Секој обратен воврат може слободно да се комбинира за да формира систем за дистрибуција на проток независен од притисокот на оптоварување. Производот се користи во...
Мулти-порт повеќенасочен хидрауличен вентил

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Мулти-насочен вентил со серија DF е повеќенасочен вентил со чип структура, и секој обратен воврат може да се комбинира слободно. Мулти-каналниот вентил главно е составен од влезно тело на нафта, обратно тело за спојување и тело за враќање на...
Електричен тристепен вентил со високи перформанси

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Мулти-насочен вентил со високи перформанси TY-HCD серија е мулти-насочен вентил од типот на лист, и секој спој наназад може слободно да се комбинира. Овој тип на вентил има многу различни режими на контрола, како што се рачна, електрична контрола,...
Повеќенасочен вентил со високи перформанси TY-PSV

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

TY-PSL и TY-PSV повеќенасочните вентили за пресврт кои се користат во системите за пумпа за дозирање со високи перформанси, со висока стабилност и во системите со варијабилна пумпа, се користат за прилагодување на брзината на движење на...
Повеќенасочни насочни вентили TY-PSV

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Повеќенасочни насочни вентили TY-PSL и TY-PSV се користат во системот за квантитативна пумпа и систем со варијабилна пумпа, се користат за независно оптоварување (компензација на предниот дел на вентилот) и нетрпеливо регулирање на брзината на...
Електричен три-повеќестепен вентил

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Мулти-насочен вентил серија TY-HCD е структура за парчиња, мулти-насочен вентил, секој возачки спој може слободно да се комбинира. Овој тип на вентил има различни режими на контрола, како што се рачен, електричен контрол, хидраулична контрола,...
Интегрален повеќенаменски вентил LUDV

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

ZDFM7-22 интегралниот LUDV мулти-насочен вентил има две структури: интегрален (3-насочен, 5-насочен) и единечен дел. Може да се комбинира слободно според вистинските услови за работа. Има систем за дистрибуција на проток независен оптоварување со...
Мултипорти Мулти-насочен вентил

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Мулти-насочен вентил со серија DF е повеќенасочен вентил со чип структура, и секој обратен воврат може да се комбинира слободно. Мулти-каналниот вентил главно е составен од влезно тело на нафта, обратно тело за спојување и тело за враќање на...

Кина Повеќенасочен вентил Добавувачи

Овде можете да ги најдете поврзани производи во Повеќенасочен вентил, ние сме професионални производител на Вредносен контролен вентил,Насочен вентил,Хидрауличен контролен вентил за насочување,Хидрауличен повеќенаменски контролен вентил,,. Ние се фокусиравме на развојот, производството и продажбата на меѓународниот извоз. Имаме подобри процеси за контрола на квалитет на Повеќенасочен вентил за да се обезбеди секој извон квалификуван производ.
Ако сакате да дознаете повеќе за производите во Повеќенасочен вентил, ве молиме кликнете на деталите за производот за да ги видите параметрите, моделите, сликите, цените и другите информации за Вредносен контролен вентил,Насочен вентил,Хидрауличен контролен вентил за насочување,Хидрауличен повеќенаменски контролен вентил,,.
Што и да сте група или поединец, ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме точна и сеопфатна порака за Повеќенасочен вентил!

Нови Продукти