Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидрауличен вентилСерија за истражување на нафта
Product Categories

Серија за истражување на нафта (Total 40 Products)

Категории на производи од Серија за истражување на нафта , ние сме специјализирани производители од Кина, Електричен хидрауличен вентил , Вентил за избирање на хидрауликата добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Хидрауличен пропорционален вентил R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Одличен контролен пропорционален вентил

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Пропорционалниот вентил со високи перформанси е хидрауличен контролен вентил помеѓу обичниот хидрауличен вентил и електро-хидрауличен серво вентил. Главно се користи во хидраулични системи со отворена јамка за да се постигне далечински управувач на...
Нов вентил за олеснување на пилотот со низок шум
Новиот вентил за контрола на притисокот се користи за контрола на притисокот на маслото во хидрауличниот систем за да се исполнат различните барања на погонот на излезната сила, излезниот вртежен момент и статусот на движење. Работи со употреба на...
Нов електромагнетен вентил за контрола на проток
Новиот вентил за контрола на протокот главно ја менува хидрауличката отпорност со промена на големината на областа на проток на пристаништето на вентилот или должината на каналот во хидрауличниот систем и го контролира протокот низ вентилот, со што...
12V пресечен соленоиден вентил
Вентилот на фабриката за кертриџ е главно составен од склопување на картриџ (приклучок) и капаче од вентил со пилот канал. Според барањата на колото, може да се состои од контрола на насока, проток и контрола на притисокот. Овој вентил е многу...
Вентил за контрола на протокот на цени на фабриката
Фабричката цена е стабилна, стапката на проток е мала, анти-блокирачката изведба е добра, прилагодувачкиот вентил со голем опсег за прилагодување, високи перформанси, вентилот за прилагодување на протокот е стабилен, структурата е компактна,...
Ефикасна контрола на пропорционалните вентили
Висококвалитетни пропорционални вентили со високи перформанси се хидраулични контролни вентили помеѓу обични хидраулични вентили и електро-хидраулични серво вентили. Главно се користи во хидраулични системи со отворена јамка за да се постигне...
Нов вентил за редење на сериите MRP-04
Новиот вентил за редење MRP-04 е вентил што може да се прилагоди на диверзификација и рационалност што ја бара хидрауличниот систем од новата ера без приклучок на цевковод. Кога вентилите се наредени и поставени со завртки, може да се постигне...
Нов вентил за редење на сериите MRP-01
Новиот вентил за редење е вентил што може да се прилагоди на диверзификација и рационалност што ја бара хидрауличниот систем од новата ера без приклучоци за цевки. Кога вентилите се наредени и поставени со завртки, може да се постигне прилагодување...
Вентил за редење серија MRP-04
Вентилот за суперпозиција MRP-04 е вентил кој може да се прилагоди на диверзификација и рационалност што ја бара хидрауличниот систем од новата ера без приклучок на цевковод. Кога вентилите се наредени и поставени со завртки, може да се постигне...
Вентил за редење серија MRP-03
Вентилот за суперпозиција MRP-03 е вентил што може да се прилагоди на диверзификација и рационалност што ја бара хидрауличниот систем од новата ера без приклучок на цевковод. Кога вентилите се наредени и поставени со завртки, може да се постигне...
Вентил за редење серија MRP-01
Новиот вентил за редење е вентил што може да се прилагоди на диверзификација и рационалност што ја бара хидрауличниот систем од новата ера без приклучоци за цевки. Кога вентилите се наредени и поставени со завртки, може да се постигне прилагодување...
Хидрауличен цилиндер со низок трошок за инженерство

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличните цилиндри со серија HSG и хидрауличните цилиндри со еднократна употреба на клипни клипови со серија HSG01 имаат предности на едноставна структура, сигурна работа, практично расклопување и склопување, практично одржување и разни начини...
Вентил за контрола на притисок со висока чувствителност

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Вентилот за контрола на притисокот со висока стабилност се користи за контрола на притисокот на маслото во хидрауличниот систем за да се исполнат различните барања на активаторот на излезната сила, излезниот вртежен момент и статусот на движење. Го...
Исклучителен хидрауличен вентил мулти-насочен вентил

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Мулти-насочен вентил со висока стабилност DF е повеќенасочен вентил со чип структура. Секој спој на повратникот може слободно да се комбинира. Мулти-каналниот вентил главно е составен од налепувачко тело, навртувачко спојувачко тело и тело за...
Напреден управувачки вентил за хидрауличен вентил

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Водечкиот контролен вентил на хидрауличниот вентил е едноставен во структура, лесен во големина и лесен за инсталирање и расклопување. Се користи за отворање на колото на маслото или за промена на насоката на проток на маслото во хидрауличниот...
Фабричка цена мулти-насочен вентил со висок проток

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

ZDFM7-22 користи систем за дистрибуција на проток независен од оптоварувањето LUDV. Интегрираниот LUDV мулти-портен вентил со голема стабилност со висока стабилност има две структури: интегриран (тристран, петстран) и единечен. Може слободно да се...
Мулти-насочен вентил со голем проток

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

ZDFM7-22 интегриран LUDV висока стабилност со голем проток, мулти-портен вентил, има две структури: интегриран (тринасочен, петстепен) и единечен. Може слободно да се комбинира според реалните услови за работа, интегрален повеќестепен вентил со...
Фабрика за контрола на вентилот за висок проток на вентил со висок притисок

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Стабилна изведба, мала стапка на проток, добра анти-блокирачка изведба, голем вентил за контрола на опсегот за прилагодување, високи перформанси, стабилен вентил за контрола на проток, компактна структура, стабилни перформанси, висока точност,...
Вентил за редење со висок квалитет
Висококвалитетниот вентил за редење е вентил што може да се прилагоди на диверзификација и рационалност што ја бара хидрауличниот систем од новата ера без приклучување на цевководот. Кога вентилите се наредени и поставени со завртки, може да се...
Нов ефикасен пропорционален вентил
Висококвалитетниот пропорционален вентил е еден вид хидрауличен контролен вентил помеѓу обичен хидрауличен вентил и електро-хидрауличен серво вентил. Главно се користи во хидраулични системи со отворена јамка за да се постигне далечински управувач...
Електро хидрауличен електромагнетниот вентил
Електричниот насочен вентил се користи за отворање на колото на маслото во хидрауличниот систем или за промена на насоката на проток на маслото, со што се контролира пневматското или стоп на хидрауличниот побудувач и се менува правецот на движење на...

Кина Серија за истражување на нафта Добавувачи

Овде можете да ги најдете поврзани производи во Серија за истражување на нафта, ние сме професионални производител на Електричен хидрауличен вентил,Вентил за избирање на хидрауликата,Хидрауличен пропорционален вентил,Крст хидрауличен вентил,,. Ние се фокусиравме на развојот, производството и продажбата на меѓународниот извоз. Имаме подобри процеси за контрола на квалитет на Серија за истражување на нафта за да се обезбеди секој извон квалификуван производ.
Ако сакате да дознаете повеќе за производите во Серија за истражување на нафта, ве молиме кликнете на деталите за производот за да ги видите параметрите, моделите, сликите, цените и другите информации за Електричен хидрауличен вентил,Вентил за избирање на хидрауликата,Хидрауличен пропорционален вентил,Крст хидрауличен вентил,,.
Што и да сте група или поединец, ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме точна и сеопфатна порака за Серија за истражување на нафта!

Нови Продукти