Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториМонтажа мотор
Product Categories

Монтажа мотор (Total 10 Products)

Категории на производи од Монтажа мотор , ние сме специјализирани производители од Кина, Монтажа мотор , Мотор на хидрауличен клип добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Вклучен мотор со висок вртежен момент R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
ZM02FE квантитативен мотор со приклучок
ZM02FE серискиот квантитативен приклучок за мотори е лесен за инсталирање во механички редуктор и може да се интегрира вентил за испирање, вентил за шминка, вентил за претекување, рамнотежен вентил BVD и BVE. Вентил за црвенило за шминка се користи...
Нов мотор за одење на багер GM06
Новиот мотор за одење GM06 багер главно се користи за шетање со 6T багери. Вградениот балансиран вентил на моторот може ефикасно да го спречи моторот да заглави кога оди надолу. Исто така, има свој редуктор на брзина, со широк спектар на стапки на...
Фабрика цена за носење на моторот
Висококвалитетниот YMSG27P-23E-1 фабрички цени со ротирачкото моторно собрание се состои од аксијален приклучок и планетарна редуктор. Планетарниот редуктор усвојува редуктор на две фази со голем излезен вртежен момент, мала брзина и позитивна и...
Добри перформанси за безбедност на заштита

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Монтажа на мотор со ракави YMSG27P-23E-1 Овој мотор е мотор за прицврстување на плочи за преклопување со висока работна ефикасност. Се состои од аксијален приклучок и планетарски редуктор. Планетарниот редуктор користи двостепен редуктор, кој има...
ZM-80EZ4 Моторен приклучок со променлива дислокација

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

ZM-80EZ4 мотор со приклучок со варијабилен приклучок во вратило, може да го прилагоди поместувањето строго во дадениот опсег на vgmin и vgmax, висок работен притисок, висока густина на моќност, и има добри слаби карактеристики и првични...
Моторен носач со висок квалитет за ракав
Висококвалитетниот YMSG27P-23E-1 ротационен склоп на моторот е составен од аксијален приклучок и планетарски редуктор. Планетарниот редуктор усвојува редуктор на две фази, кој има голем излезен вртежен момент, мала брзина и позитивна и негативна...
Патнички мотор со GM76 багер

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

GM06 Excavator Travel Motor главно се користи за патување со багер 6Т. Моторот има вграден балансен вентил, кој може ефикасно да ја избегне штандот кога моторот оди надолу. Исто така, има свој редуктор, со широк спектар на преносот, што може да се...
Квантитативен мотор со приклучок од серија ZM02FE

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

ZM02FE серија квантитативни приклучок мотор е лесен за инсталирање во механички редуктор, и може да се интегрираат вентил за испирање, вентил за шминка, вентил за претекување, рамнотежен вентил BVD и BVE. Вентил за осветлување на шминка се користи...
Мотор за лемење со лесен YMSG27P-23E-1

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Монтажата на мотори на ракави YMSG27P-23E-1 е составена од аксијален мотор на клипот и планетарно редуктор, во кое планетарниот редуктор усвојува двостепен редуктор со голем излезен вртежен момент, мала брзина, позитивна и негативна ротација. Кога...
Квантитативен мотор во серија ZM02FM

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Квантитативниот мотор во серија ZM02FM може да се интегрира со вентил за испирање, вентил за шминка, вентил за претекување и сопирачки вентил BVD. Вентилот за шминка за масло за испирање се користи за да се елиминира топлината на колото на...

Кина Монтажа мотор Добавувачи

Овде можете да ги најдете поврзани производи во Монтажа мотор, ние сме професионални производител на Монтажа мотор,Мотор на хидрауличен клип,Вклучен мотор со висок вртежен момент,Мотор на пумпа за маслени хидраулични влезови,,. Ние се фокусиравме на развојот, производството и продажбата на меѓународниот извоз. Имаме подобри процеси за контрола на квалитет на Монтажа мотор за да се обезбеди секој извон квалификуван производ.
Ако сакате да дознаете повеќе за производите во Монтажа мотор, ве молиме кликнете на деталите за производот за да ги видите параметрите, моделите, сликите, цените и другите информации за Монтажа мотор,Мотор на хидрауличен клип,Вклучен мотор со висок вртежен момент,Мотор на пумпа за маслени хидраулични влезови,,.
Што и да сте група или поединец, ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме точна и сеопфатна порака за Монтажа мотор!

Нови Продукти