Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПрикажи производи
Product Categories

Сите производи (Total 376 Products)

Хидрауличен систем за наплата на под-ефикасни под-мрежи
Ефикасен и безбеден хидрауличен систем обезбедува моќност за потопувачот, и го придвижува ланецот за сечење, водата под висок притисок и пумпата за аксијален проток низ хидрауличниот мотор за да ја измие ефикасната длабочина и ширина на ровот. Во исто време, таа обезбедува моќ за жичарникот на бродот за да се постигне...
Хидрауличен вентил за балансирање на автоматски притисок

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Фабричката цена BVD, балансирачки вентил, ударниот погон / вентилот за балансирање на крилото е дизајниран да го намали ризикот од преголем притисок и корозија кај аксијалните клипни мотори со отворена јамка. Ако притисокот на влезот се намали, балансирачката количка ќе го засили протокот на маслото и ќе го сопира...
Нов електромагнетски вентил за претекување

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Комбинација на сигурносен вентил и електромагнетниот вентил. Соленоидниот вентил е директно инсталиран на вентилот за претекување и е поврзан со излезната порта на вентилот за претекување; затоа, цевководот помеѓу двете вентили е елиминиран. Со проверка на електричниот сигнал на електромагнетниот вентил или со...
Електрични вентили со контролирано олеснување
Овие вентили се комбинација на релјефен вентил и електромагнетниот вентил. Соленоидниот вентил е директно поставен на релјефниот вентил и е поврзан со вентилот за ослободување на вентилот; затоа се елиминира цевководот помеѓу два вентили. Со проверка на електричен сигнал до електромагнетот или со поврзување на...
Електричен тристепен вентил со голем проток со висок притисок

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Повеќенасочните вентили со високи перформанси TY-HCD се серија на повеќенасочни вентили во форма на лим, кои можат слободно да се комбинираат. Секој зглоб на поврат има добра разноврсност, и секој зглоб на поврат може да се комбинира слободно. Овој тип на вентил има многу различни режими на контрола, како што се...
Хидраулични високо квалитетни кастинг со високи перформанси
Технички карактеристики на ефикасни производи Различни форми на поддршка Нежните тампонирање ефект Добри перформанси со низок опсег и точност на движење Стандардниот хидрауличен цилиндер CJT JIS кој првично се користеше за машински алати, сега е широко користен во општите индустриски машини, со најразлични форми за...
Прецизен хидрауличен цилиндер серија Y-HG1
Стандарден хидрауличен цилиндер за нова високо-ефикасна металуршка опрема серија Y-HG1. Главата и опашката на цилиндарот се опремени со еднонасочен издувен вентил, кој може да се користи не само за брз почеток на хидраулични цилиндри со амортизери, но исто така и за издувни вентили. Овој производ е погоден за...
Контролен вентил за пумпа висок квалитет
1. Висококвалитетен ограничувач за патувања со високи перформанси ја реализира контролата од Vg min до Vg Max. Овие три вентили се интегрирани во телото на вентилот, телото на вентилот е мало, а контролниот метод е сеопфатен. Како што се зголемува контролната струја, пумпата се прилагодува на поголемо поместување. 2....
Пумпа за управување со висока ефикасност YBZ7 сонда
Безбедност и високи перформанси пумпа за управување со серија YBZ7 со серија има добри карактеристики на проток и брзина, а крајот на вратилото е поврзан со моторот преку макара. Кога моторот е со голема брзина, излезниот проток на пумпата е стабилен, вртежниот момент е мал и брзината е голема. Тој е погоден за...
Нов вентил за олеснување на електромагнетната контрола
Овие ефикасни вентили се комбинација на сигурносни вентили и електромагнетни вентили. Соленоидниот вентил е директно инсталиран на вентилот за претекување и е поврзан со излезната порта на вентилот за претекување; затоа, цевководот помеѓу двете вентили е елиминиран. Со проверка на електричниот сигнал на...
Хидрауличен чекан за багер од нов тип
Хидрауличните чекани на багер главно обезбедуваат услуги за багери, натоварувачи и возачи на куп „Јучаи Хју Индустрија“, „Ксугонг груп“, Нанџинг chинчанџианг, Хубеи Тјантенг Тешки индустрии и други претпријатија. Годишната продажба надминува 2.000 единици. Повеќе од 2000 комплети. Хидрауличните чекани производи беа...
Контролен вентил со голема јачина на вентил BVD рамнотежен вентил

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Вентил за контрола на моќност со висок степен на моќност BVD. Вентил за балансирање на високи перформанси BVD. Симетричен дизајн на вентил за балансирање на возење на удар / крик, точно отворање на вентилот, обезбедување на истата позитивна и негативна ротација на перформанси, дизајниран за да го намали ризикот од...
Сеопфатен метод на контрола на вентилот за контрола на пумпата

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

1. ограничувачот за патувања со високи перформанси реализира контрола од Vg min до Vg Max. Трите вентили се интегрирани во телото на вентилот, кој има мал волумен и сеопфатен метод на контрола. Како што се зголемува контролната струја, пумпата се прилагодува на поголемо поместување. 2. Вентилот за отсекување на...
Одличен контролен пропорционален вентил

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Пропорционалниот вентил со високи перформанси е хидрауличен контролен вентил помеѓу обичниот хидрауличен вентил и електро-хидрауличен серво вентил. Главно се користи во хидраулични системи со отворена јамка за да се постигне далечински управувач на хидрауличните параметри, а може да се користи и како компонента за...
Прецизен Y-HG1 серија стандарден хидрауличен цилиндер

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Стандарден хидрауличен цилиндер за металуршка опрема серија Y-HG1. Главата и опашката на цилиндарот се опремени со еднонасочен издувен вентил, кој може да се користи не само за брз почеток на хидраулични цилиндри со амортизери, но исто така и за издувни вентили. Овој производ е погоден за номинален притисок PN≤25Mpa и...
Висококвалитетна пумпа за менувачи серија BBJ1

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Feature: Other

Циклоидните пумпи за серија БJ се користат внатрешни запчаници, компактна структура, главно користени за подмачкувачки пумпи на автомобилски менувачи. За Кина Национална компанија со тешки камиони група Ксиан експрес компанија. Технички карактеристики Стабилна работа, мала флуктуација на проток и низок...
Флексибилно леење на хидраулична машина

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Цртан

Certification: CE

Pressure: Other

Work Temperature: Other

Цилиндер JB_ZQ4395-86 хидрауличен цилиндер за тешка металуршка опрема. Овој производ е хидрауличен цилиндер развиен и важен со апсорпција на напредна технологија дома и во странство. Неговата глава и опашка се опремени со издувен вентил (воздух во цилиндарот), вентил за проверка (брз старт) и тампон вентил...
Тест клупа за тестирање на хидраулична пумпа

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Цртан

Certification: CE

Pressure: High Pressure

Work Temperature: Other

Самоприлагодливата технологија за обновување моќ на тест-држачот може да ја намали потрошувачката на енергија за повеќе од 50%. Структурата на контејнерот и независното коло за оптеретување се користат за подобрување на ефикасноста на тестот. Користејќи ја технологијата за конверзија на фреквенција, за да постигнете...
Додатоци за пумпа за внатрешна опрема со низок притисок NCB-1

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

NCB-1 внатрешната мрежа за пумпа за нижење под притисок главно се користи за подмачкување пумпа на градежни машини менувач, а внатрешната пумпа за внатрешно мрежење серија NCB се користи за работна пумпа на машината за леење. Главно снабдување Низок притисок внатрешна ангажман пумпа се доставени до Liuzhou ZF...
Циклоидна опрема за пумпа со циклоидна опрема за серија BBJ-1

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Циклоидна опрема пумпа BBJ-1 серија главно се користи за подмачкување пумпа на автомобилски менувач. Главно снабдување За брза компанија Ксиан, групација sinotruk. Технички карактеристики 01. Стабилна работа, мала флуктуација на проток и низок шум 02. Внатрешна опрема е усвоена, со компактна...
Хидрауличен систем на уред за компресија на отпад

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Хидрауличниот систем на уредот за компресија на отпадот е широко користен во разни видови опрема за компресија на отпад во станицата за пренесување на отпад, за да се постигне компресија на отпад и подигнување на уредот. Технички карактеристики Компактна структура, лесно ракување и висока ефикасност Главни...

Нови Продукти