Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
  • 86-0351-2716685
  • sxskjdzswxh@163.com
  • Детали за компанијата

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидрауличен вентилКонтролен вентил за пумпа
Product Categories

Контролен вентил за пумпа (Total 25 Products)

Категории на производи од Контролен вентил за пумпа , ние сме специјализирани производители од Кина, Контролен вентил за пумпа , Вентил за контрола на проток на пумпа добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Вентил за контрола на проток на пумпа за пумпа R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Контролен вентил за пумпа висок квалитет
1. Висококвалитетен ограничувач за патувања со високи перформанси ја реализира контролата од Vg min до Vg Max. Овие три вентили се интегрирани во телото на вентилот, телото на вентилот е мало, а контролниот метод е сеопфатен. Како што се зголемува...
Сеопфатен метод на контрола на вентилот за контрола на пумпата

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

1. ограничувачот за патувања со високи перформанси реализира контрола од Vg min до Vg Max. Трите вентили се интегрирани во телото на вентилот, кој има мал волумен и сеопфатен метод на контрола. Како што се зголемува контролната струја, пумпата се...
Новиот пилот со серија на DR управуван вентил за намалување на притисокот
Новиот вентил DR може да обезбеди целосен излез на пумпата за плуга кога е понизок од поставената вредност на контролниот вентил преку овој уред за контрола на притисок. Кога ќе се достигне поставената вредност, притисокот на излезот на пумпата за...
Нов вентил за контрола на пумпата DFR
Новиот вентил DFR може да реализира непрекинато прилагодување на излезниот проток на пумпата за клипот преку уредот за контрола на притисок и надворешниот вентил на пригушувачот за да го смени отворот на вентилот на гас, без оглед на големината на...
Контролен вентил со висок квалитет на јаглероден челик LRDS
Вентил за сензори за оптоварување со високи перформанси LRDS со фабрички цени е високо цврсто калапи за вентил со висок издолжување со врв на притисок од 45MPa. Тоа е вентил за контрола на проток кој може да ја прилагоди поместувањето на пумпата...
Вентил за контрола на проток со висок квалитет
Уредот се користи за контрола на протокот на хидрауличниот систем и има функции за компензација на притисок и температура. Прилагодената стапка на проток не е под влијание на промените во температурата и притисокот. Кога вентилот за контрола на...
Електричен хидрауличен вентил за контрола на проток
Новиот вентил за контрола на протокот може да го прилагоди поместувањето на пумпата според притисокот на оптоварување за да ги задоволи потребите на активаторот. Стапката на проток на пумпата е под влијание на надворешниот гас помеѓу пумпата и...
Вентили за контрола на проток FG-01
Овој елемент се користи за контрола на протокот на хидрауличниот систем и има функции за компензација на притисок и температура. Прилагодената стапка на проток не е засегната од промените на температурата и притисокот. Кога вентилот за контрола на...
контролен вентил за електро-хидраулично олеснување
Вентил за контрола на проток, кој го прилагодува поместувањето на пумпата според притисокот на оптоварување, така што ги исполнува потребите на активаторот. Стапката на проток на пумпата е под влијание на надворешниот гас помеѓу пумпата и...
Контролен вентил за контрола на хиперболична LR пумпа

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Голема стабилност поместување на вентилот LR е обратно поврзано со притисокот. Колку е поголем притисокот, толку е помало поместувањето , Преку збир на механички хидрауличен серво повратни информации механизам за прилагодување на поместување на...
Контролен вентил со висок квалитет на јаглероден челик LRDS

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Вентилот за чувствителност на оптоварување со високи перформанси LRDS е високо-цврсто тело, издолжено вентилско тело, со врвен притисок од 45MPa. Тоа е вентил за контрола на проток кој може да ја прилагоди поместувањето на пумпата според притисокот...
Контролен вентил за стабилна и заштеда на енергија од челик

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Високо стабилниот вентил DFR вентил, внесен од алуминиумска жица, обезбедува дека вентилот има долг работен век под висок притисок. Преку уредот за контрола на притисокот и надворешниот вентил на пригушувачот се менува отворањето на вентилот на...
Контролен вентил за пумпа DFR

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

DFR вентил преку уредот за контрола на притисокот и надворешниот вентил на пригушувачот, со промена на отворот на гасниот гас може да се постигне неполарно регулирање на протокот на излезната пумпа за клипот, без оглед на големината на товарот; Со...
Вентил за намалување на притисок управуван од пилотите со серија DR

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

ДР вентил преку овој уред за контрола на притисок, може да се осигура дека пумпачката плускачка под поставената вредност на контролниот вентил кога ќе се појави проток на излез, кога ќе се постави вредност, притисокот на излезот на пумпата на...
Вентил за контрола на пумпата DRG вентил

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

DRG вентилот со висока стабилност е опремен со релјефен вентил за да се реализира далечинскиот управувач на притисокот на излезот на пумпата за влечење. Овој уред за контрола на притисокот може да осигура дека целосниот проток на пумпата за плугер е...
Вентил за контрола на пумпата DR вентил

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

ДВ-вентилот со високи перформанси може да обезбеди целосен излез на пумпата за плуга кога е помал од поставената вредност на контролниот вентил. Кога ќе се достигне поставената вредност, притисокот на излезот на пумпата за влечење е стабилен во...
Контролен вентил за пумпа LRDS

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

Вентилот за чувство на оптоварување со високи перформанси LRDS е вентил за контрола на проток кој го прилагодува поместувањето на пумпата според притисокот на оптоварување, така што ги исполнува потребите на активаторот. Протокот на пумпата е под...
Контролен вентил со висока стабилност LR пумпа

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

LR-вентилот со висока стабилност го прилагодува поместувањето на пумпата преку комплет механички механизми за хидраулични серво повратни информации за да се осигури дека моќноста на пумпата со постојана брзина не ја надминува поставената излезна...
Стабилен и контролен вентил за пумпа за заштеда на енергија

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

DFR-стабилен вентил со висока стабилност преку уред за контрола на притисок и надворешен вентил на пригушувачот, со промена на отворот на вентилот на пригушувачот, може да се постигне силно прилагодување на излезот на клипната пумпа, без оглед на...
Контролен вентил за стабилна пумпа

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

1. Ограничувачот на мозочен удар со високи перформанси реализира контрола од Vg min до Vg Max. Како што се зголемува контролната струја, пумпата се прилагодува на поголемо поместување. 2. Вентилот за отсекување на притисок е секвенцијален вентил....
Контролен вентил за пумпа LRDU2

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Пакување: Пакување: иверица

1. Ограничувачот на патувањето ја реализира контролата од Vg min до Vg Max. Со зголемување на контролната струја, пумпата се прилагодува на поголемо поместување. 2. Вентилот за отсекување на притисок е секвенцијален вентил. Кога притисокот на...

Кина Контролен вентил за пумпа Добавувачи

Овде можете да ги најдете поврзани производи во Контролен вентил за пумпа, ние сме професионални производител на Контролен вентил за пумпа,Вентил за контрола на проток на пумпа,Вентил за контрола на проток на пумпа за пумпа,Вентил за контрола на хидрауличен притисок,,. Ние се фокусиравме на развојот, производството и продажбата на меѓународниот извоз. Имаме подобри процеси за контрола на квалитет на Контролен вентил за пумпа за да се обезбеди секој извон квалификуван производ.
Ако сакате да дознаете повеќе за производите во Контролен вентил за пумпа, ве молиме кликнете на деталите за производот за да ги видите параметрите, моделите, сликите, цените и другите информации за Контролен вентил за пумпа,Вентил за контрола на проток на пумпа,Вентил за контрола на проток на пумпа за пумпа,Вентил за контрола на хидрауличен притисок,,.
Што и да сте група или поединец, ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме точна и сеопфатна порака за Контролен вентил за пумпа!

Нови Продукти