Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаХидраулична едностепена пумпа за ване
 • Хидраулична едностепена пумпа за ване

Хидраулична едностепена пумпа за ване

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: V Series

Additional Info

Пакување: Пакување: иверица

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Сертификат: CE ISO9001

HS код: 8481201000

Порт: Tianjin,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Vane пумпа со серија Vane ја усвојува структурата на катедрата за мајки-вани, што ја прави пумпата да има карактеристики на висок притисок, голем проток, мал волумен, стабилна работа и низок шум. Застојот е зголемен и продуктивноста е подобрена. Покрај тоа, оваа серија на пумпи со вентил има комплетни спецификации, одлични и сигурни перформанси, едноставни и разумни јазли и удобна инсталација и одржување.


ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ


 • Усвојувајте ја структурата на сечилата на мајките и децата и хидрауличното салдо, намалете го притисокот на лопати на статорот, направете ги перформансите постабилни и работниот век подолг


 • Најдобриот дизајн на движењето дополнително го намалува притисокот, пулсирањето на протокот и бучавата
 • Сигурниот биланс на притисок го компензира празнината за да се добие поголема волуметриска ефикасност
 • Долг живот, висок притисок, голем проток и едноставна структура


 • Комплетни спецификации, повеќекратно поместување, проширување на повеќе оски и четири различни релативни позиции на влез и излез на нафта, што ги прави корисниците пофлексибилни
 • Вметнете ја структурата на јадрото на пумпата, лесна за инсталација и одржување на лице место

ПРИРАЧНИК НА ПРИРАЧНИК

Применливи за: машински алати, машини за леење под притисок, инженеринг машини, пластични машини и разни хидраулични системи.

rotary vane pump

F3   -   20V   12   A   F   -   1  
Sealing method Serial Number Displacement Connection method Installation and shaft seal Axial extension form  
Code
F3: Viton seal  20V   2、3、4、5、6、7、8、9、10、11、12、14   A-SAE4Bolted 1.S-flange mounting shaft adopts double seal; 1.1-1 type flat key (standard type)
Omit if not required  (7.5~45mL/r)   M-Metric thread   2. When omitted, the flange mounting shaft adopts a single seal; 2.86-86 flat key (enhanced)
25V   10、12、14、15、17、19、21   I-Inch thread  3.F-foot mounting; 3.151-151 spline (only for 20V)
(33~67mL/r)   4.11-11 spline (20V does not have this type)
35V   25、30、32、35、38  
(81~121mL/r)  
45V   42、45、50、57、60、66、75  
(138~237mL/r)  
50V   85、100、109  
(252~344mL/r)  
SPECIFICATION
规格参数
Serial Number Code Displacement Minimum speed Use anti-wear hydraulic oil or phosphate ester
Ranch
Use water glycol
Ranch
Use oil drum
weight
rpm Emulsion kg
mL/r Speed Maximum working pressure Maximum speed Maximum working pressure Maximum speed Maximum working pressure
20V 2~14 7.5~45 600 1800 14~21 1500 14~16 1200 7 12
25V 10~21 33~67 17.5 16 14.8
35V 25~38 81~121 14~17.5 14~16 22.7
45V 42~75 138~237 14~17.5 14~16 34
50V 85~109 344~252 12 10 70


Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
 • LiuJingMs. LiuJing
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци