Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаВкусна пумпа за двојна фаза Ване
 • Вкусна пумпа за двојна фаза Ване

Вкусна пумпа за двојна фаза Ване

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: VQ Series

Additional Info

Пакување: Пакување: иверица

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Сертификат: CE ISO9001

HS код: 8481201000

Порт: Tianjin,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

VQ пумпа за вентил серија усвојува хидраулична балансирана структура на вентилаторот, што ја прави пумпата да има карактеристики на висок притисок, голем проток, мал волумен, стабилно работење, низок шум, итн. Пумпата е со приклучок во структура, која може да го замени основниот комплет на страницата, скратете го времето на исклучување и подобрете ја продуктивноста. Покрај тоа, сериската ван-пумпа има комплетни спецификации, одлични и сигурни перформанси, едноставна и разумна структура, инсталација и одржување Практично.

Технички карактеристики
 • Оптималниот дизајн на движењето дополнително го намалува притисокот, пулсирањето на протокот и бучавата
 • Сигурниот биланс на притисок го компензира празнината за да се добие подобра ефикасност на волуменот
 • Висок притисок, голем проток и едноставна структура
 • Со подобра флексибилна структура на страничните плочи, може автоматски да го надомести крајниот дозвола, дополнително да ја подобри брзината на вртење на пумпата за масло и ефикасно да го зголеми работниот век на пумпата за масло.
 • Страничната плоча е изработена од биметален материјал, што ги подобрува перформансите против запленување и го прави работниот век на пумпата подолг
 • Комплетни спецификации, удобна инсталација и одржување

област на апликација

Применливи за: машински алати, машини за леење под притисок, инженеринг машини, пластични машини и разни хидраулични системи.

double vane pump

F3   -   20V   12   A   F   -   1  
Sealing method Serial Number Displacement Connection method Installation and shaft seal Axial extension form  
Code
F3: Viton seal  20V   2、3、4、5、6、7、8、9、10、11、12、14   A-SAE4Bolted 1.S-flange mounting shaft adopts double seal; 1.1-1 type flat key (standard type)
Omit if not required  (7.5~45mL/r)   M-Metric thread   2. When omitted, the flange mounting shaft adopts a single seal; 2.86-86 flat key (enhanced)
25V   10、12、14、15、17、19、21   I-Inch thread  3.F-foot mounting; 3.151-151 spline (only for 20V)
(33~67mL/r)   4.11-11 spline (20V does not have this type)
35V   25、30、32、35、38  
(81~121mL/r)  
45V   42、45、50、57、60、66、75  
(138~237mL/r)  
50V   85、100、109  
(252~344mL/r)  

SPECIFICATION
Serial Number Code Displacement Minimum speed Use anti-wear hydraulic oil or phosphate ester
Ranch
Use water glycol
Ranch
Use oil drum
weight
rpm Emulsion kg
mL/r Speed Maximum working pressure Maximum speed Maximum working pressure Maximum speed Maximum working pressure
20V 2~14 7.5~45 600 1800 14~21 1500 14~16 1200 7 12
25V 10~21 33~67 17.5 16 14.8
35V 25~38 81~121 14~17.5 14~16 22.7
45V 42~75 138~237 14~17.5 14~16 34
50V 85~109 344~252 12 10 70

Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
 • LiuJingMs. LiuJing
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци