Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаЦилиндрична пумпа за ване
 • Цилиндрична пумпа за ване

Цилиндрична пумпа за ване

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: PFE Series

Additional Info

Пакување: Пакување: иверица

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Сертификат: CE ISO9001

HS код: 8481201000

Порт: Tianjin,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

PFE серија цилиндрична пневзна пумпа со уникатен дизајн, со уникатен процес на дизајнирање и ексцентрична цилиндрична структура на пин-ван, има низа предности како што се висок притисок, голем проток, мал волумен, стабилно работење, низок шум, висока ефикасност, долг работен век, итн. пумпа е структура на приклучок, која може да го замени основниот комплет на страницата, да го скрати времето на застој и да ја подобри продуктивноста. Покрај тоа, серијата пумпи за вентили имаат целосни спецификации Има одлични и сигурни перформанси, едноставна и разумна структура и удобна инсталација и одржување.


Технички карактеристики

 • Спецификациите се завршени. Постојат вкупно 75 спецификации во осум серии на единечна пумпа и двојна пумпа за да се исполнат различните системски побарувања
 • Најдобриот дизајн на движењето дополнително го намалува притисокот, пулсирањето на протокот и бучавата
 • Предните и задните странични плочи се со иста структура, со симетрични жлебови и се хидраулички избалансирани, обезбедуваат постојана деформација и компензација, и добиваат подобра ефикасност на волуменот
 • Висок притисок, голем проток и едноставна структура
 • Разумниот дизајн на системот за снабдување со маслото во коренот на сечилото и иглата обезбедува добар контакт помеѓу сечилото и статорот и ја минимизира загубата на проток
 • Уникатниот дизајн, прецизната обработка и разумниот избор на материјали ја прават пумпата да има многу добар индекс на живот
 • Вметнете ја структурата на јадрото на пумпата, лесна за инсталација и одржување на лице место

Областа на апликација


Применливи на: машински алати, машини за лиење притисок, инженерска машинерија, металургија, рударство, лесна индустрија, хемиски машини, земјоделски машини и разни хидраулични системи и други области.

Pin Vane PumpSPECIFICATION
PFE- 41 045/ 1 D TO
PFE series fixed vane pump Serial Number Single pump geometric displacement Shaft extension Direction of rotation (viewed from the end of the shaft) Port position
PFE: single pump series 21 5、6、7、8、10、12、16 Cylindrical shaft extension D: clockwise See the port location diagram [the import and export share T (standard), V, U, W4 position relationship]
31 16、22、28、36、44 (Standard type) S: counterclockwise
41 29、37、45、56、70、85 2.Cylindrical shaft extension (ISO / DIS3019)
51 90、110、129、150 3: cylindrical shaft extension
61 160、180、200、224、250 (High torque type)
22 8、10、12 5. Spline shaft extension
32 22、28、36
42 45、56、70
52 90、110、129
PFED 4131 045/ 022/ 1 D TO
PFE series fixed vane pump Serial Number 大排量侧 小排量侧 Shaft extension Direction of rotation (viewed from the end of the shaft) Port position
几何排量 几何排量
PFED: Duplex Pump Series 3121(缩写为32) 16、22、28、36、44 5、6、8、10、12、16 Cylindrical shaft extension D: clockwiseCW See the port position diagram [the inlet and the two outlets share a total of 32 sets of TO (standard), VG, etc.]
(Standard type) S: counterclockwise   CCW
4121 29、37、45、56、70、85 5、6、8、10、12、16 2.Cylindrical shaft extension (ISO / DIS3019)
4131 29、37、45、56、70、85 16、22、28、36、44 3: cylindrical shaft extension
5121 90、110、129、150 5、6、8、10、12、16 (High torque type)
5131 90、110、129、150 16、22、28、36、44 5. Spline shaft extension
5141 90、110、129、150 29、37、45、56、70、85 6. Spline shaft extension

SPECIFICATION
Single pump serial number  Displacement Rated pressure MPa   Output flow Driving power  range of rotation   weight
mL/r   L/min   kW   rpm   kg  
PFE-21005~21016   5.0~16.0   21   4.8~15.6   3.5~10   900~3000   6  
PFE-31016~31044   16.5~43.7   16~55   6.5~23   800~2800   9  
PFE-41029~41085   29.3~85.3   34~114   14~47   700~2500   14  
PFE-51090~51150   90~150.2   114~197   48~80   600~2200   25.5  
PFE-61160~61224   160~224   211~295   94~131   600~1800  
Double pump series  Displacement Rated pressure MPa   Output flow Driving power  range of rotation   weight
mL/r   L/min   kW   rpm   kg  
PFED-3121   PFE-31+PFE-21combination   800~2500   16.5  
PFED-4121   PFE-41+PFE-21combination   24  
PFED-4131   PFE-41+PFE-31combination   24.5  
PFED-5121   PFE-51+PFE-21combination   700~200   34  
PFED-5131   PFE-51+PFE-31combination   35  
PFED-5141   PFE-51+PFE-41combination   36  
T6系列叶片泵
MODEL INSTRUCTION
型号说明
T6E   42   1   R   T   10  
Serial Number   Displacement code   Axial extension form   turn around  Outlet direction  Design Number
T6C   3、5、6、7、8、10、12、14、17、20、22、25、28、31   See outline icon   R: clockwise T: the inlet and outlet are facing upwards
L: counterclockwise V: The oil outlet is facing up, and the oil inlet is facing to the left.
T6D   14、17、20、24、28、31、35、38、42、45、50   U: The oil outlet is facing upwards and the oil inlet is facing downwards
T6E   42、45、50、52、57、62、66、72、85   W: the oil outlet is facing up, the oil inlet is facing right
SPECIFICATION
规格参数
Serial Number Displacement code  Geometric displacement Highest pressure  Maximum speed   rpm Minimum speed rpm  
mL/r   MPa  
T6C   03~31   10.8~100   28   2800   600  
T6D   14~50   47.6~158   24.5   2500  
T6E   42~85   132.3~269   2200  

Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
 • LiuJingMs. LiuJing
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци