Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаПумпа за хидраулична ване со висок притисок T6
 • Пумпа за хидраулична ване со висок притисок T6

Пумпа за хидраулична ване со висок притисок T6

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: T6 Series

Additional Info

Пакување: Пакување: иверица

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Сертификат: CE ISO9001

HS код: 8481201000

Порт: Tianjin,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Пан-пумпа со серија T6 усвојува дизајн на двојно сноп, два нацрти наизменично контактираат со статорот, животниот век на лентата е повеќе од двојно од тој обичен трез, дното на тревата е туркано од страна на иглата, за да се намали абразија на кривата и кривата на статорот и значително го подобрувате животот на пумпата за сноп; пумпата за серии е со додаток структура, која може да го замени основниот комплет на лице место, да го скрати времето на застој и да ја подобри продуктивноста Покрај тоа, оваа серија на пумпа за компресија има комплетни спецификации, одлични и сигурни перформанси, едноставна и разумна структура и удобна инсталација и одржување.

Технички карактеристики

 • Ја усвојува структурата на сечилото на пинот, кој има поголем работен притисок, помал шум и подолг век на траење


 • Најдобриот дизајн на движењето дополнително го намалува притисокот, пулсирањето на протокот и бучавата


 • Може да се прилагоди на голем опсег на вискозност на хидрауличен медиум, и може да се стартува на ниска температура и да работи со висока температура


 • Дизајн на двојни усни, силна способност против загадување, широк опсег на брзина


 • Вода гликол или фосфат естер отпорен на оган хидраулична течност сè уште може да се користи во околина под висок притисок


 • Висок притисок, голем проток, едноставна структура, целосни спецификации и мал волумен
 • Висока ефикасност на волумен, удобна инсталација и одржување
Областа на апликација

Применливи на: пластични машини, машини за леење со капнување, инженеринг машини, металуршки машини, машини за рафинирање на нафта, машини под притисок, морски машини и разни хидраулични системи и други полиња.

variable vane pumpMODEL INSTRUCTION
T6E   42   1   R   T   10  
Serial Number   Displacement code   Axial extension form   turn around  Outlet direction  Design Number
T6C   3、5、6、7、8、10、12、14、17、20、22、25、28、31   See outline icon   R: clockwise T: the inlet and outlet are facing upwards
L: counterclockwise V: The oil outlet is facing up, and the oil inlet is facing to the left.
T6D   14、17、20、24、28、31、35、38、42、45、50   U: The oil outlet is facing upwards and the oil inlet is facing downwards
T6E   42、45、50、52、57、62、66、72、85   W: the oil outlet is facing up, the oil inlet is facing right
SPECIFICATION
规格参数
Serial Number Displacement code  Geometric displacement Highest pressure  Maximum speed   rpm Minimum speed rpm  
mL/r   MPa  
T6C   03~31   10.8~100   28   2800   600  
T6D   14~50   47.6~158   24.5   2500  
T6E   42~85   132.3~269   2200  

Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
 • LiuJingMs. LiuJing
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци