Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаВИКЕРС Двоен хидрауличен диспензер за гориво Ване пумпа V10F
 • ВИКЕРС Двоен хидрауличен диспензер за гориво Ване пумпа V10F

ВИКЕРС Двоен хидрауличен диспензер за гориво Ване пумпа V10F

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: V10F series

Additional Info

Пакување: Пакување: иверица

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Сертификат: CE ISO9001

HS код: 8481201000

Порт: Tianjin,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Пумпа за управување со ване серија V10f, која може да постигне висок работен притисок во компактен облик и да обезбеди висок сооднос на тежината и ниска цена за инсталација, е широко користена во системот за управување со погон на камиони со средна големина.

Технички карактеристики

 • Три структура на телото
 • Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток за да го задржи протокот на излез постојан; пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем, што е вграден вид повратни информации
 • Отворен дизајн. Во моментов, режимот на конекција на вратилото на вратилото вклучува сплеј, рамен квадрат, итн., Насоката на портата за нафтата, спецификацијата и конекцијата на крајот на вратилото, исто така, можат да бидат дизајнирани според барањата на корисникот

Главно снабдување
Единечен или со главен извоз во Соединетите Држави, Италија, Германија и други земји и региони.

rotary vane fuel pumpMODEL INSTRUCTION
    Speed r/min  
Product number    
    Rated Lowest Highest
V10F-**1*-****10-*   1500   600   3600  
V10F-**2*-****10-*  
V10F-**3*-****10-*  
V10F-**4*-****10-*   3400  
V10F-**5*-****10-*   3200  
V10F-**6*-****10-*   3000  
V10F-**7*-****10-*   2800  

SPECIFICATION
V 10 F -* * * * -* * * * 10 *
Vane pump Serial Numbe Choice of valve   Two bolt flange imported oil Geometric displacement code of pump Oil outlet, overflow port specifications Axial extension connection   Position of oil outlet relative to oil inlet Throttle orifice Relief valve Design serial number   Rotation of shaft
Connection size specification Number and flow Set pressure
F-flow control and overflow   1: The center distance between the two connection holes is 106.3, the size of the pump body stop is φ82.55, P:NPTl  1:3.3 mL/r   P: oil outlet 3 / 4-16UNF-2B, P: oil outlet 3 / 4-16UNF-2B, (Viewed from the rear cover of the pump) 2-7.57L/min A-1.7MPa、B-3.5MPa、C-5.2MPa、D-7.0MPa、 (Viewed from the shaft end)
0, 6: The center distance of the two connecting holes is 146.1, and the size of the pump body stop is φ101.6  S:1.3125-12UNF-2B 2: 6.6 mL/r    Overflow port NPTl / 2 Overflow port NPTl / 2 A-opposite 3-11.36L/min、4-15.14L/min、 5-18.93L/min E-8.6MPa、F-10.0MPa. R-Right (can be omitted)
3: 9.8 mL/r   T: oil outlet 3 / 4-16UNF-2B, overflow port 3 / 4-16UNF-2B T: oil outlet 3 / 4-16UNF-2B, overflow port 3 / 4-16UNF-2B B- Rotate 90 ° counterclockwise 6-22.71L/min G-12.1MPa、H-14.0MPa、 L-Left
4: 13.1 mL/r C- Same direction D- Rotate 90 ° clockwise 7-26.5L/min、 J-15.5MPa、K-17.5MPa
5: 16.4 mL/r   6: 19.5 mL/r   7: 21.8 mL/r 8-30.28L/min

Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
 • LiuJingMs. LiuJing
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци