Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаВоторна пумпа за автоматско подготвување на сериите V20P
 • Воторна пумпа за автоматско подготвување на сериите V20P

Воторна пумпа за автоматско подготвување на сериите V20P

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: V20P Series

Additional Info

Пакување: Пакување: иверица

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Сертификат: CE ISO9001

HS код: 8481201000

Порт: Tianjin,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Воздушната пумпа за управување со серија V20P е широко користена во системот за управување на тешкиот камион, со што може да се постигне можност за висок работен притисок во компактен облик, да се обезбеди висок сооднос на тежината на моќност и ниска цена за инсталација.

Технички карактеристики

 • Три структура на телото
 • Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток за да го задржи протокот на излез постојан; пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем
 • Отворен дизајн. Во моментов, режимот на конекција на вратилото на вратилото вклучува сплит, рамен квадрат, итн. Насока на портата за нафта, спецификација и конекција на крајот на вратилото, исто така, може да биде дизајнирана според барањата на корисникот

Главно снабдување
Единечен или со главен извоз во Соединетите Држави, Италија, Германија и други земји и региони.

Roller Vane Pump


Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
 • LiuJingMs. LiuJing
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци