Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаПумпа за управување со серија YBZ5 серија Vane
 • Пумпа за управување со серија YBZ5 серија Vane

Пумпа за управување со серија YBZ5 серија Vane

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: YBZ5 Series

Additional Info

Пакување: Пакување: иверица

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Сертификат: CE ISO9001

HS код: 8481201000

Порт: Tianjin,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Пумпа за управување со серија YBZ5 со секаква ван, пумпа за вентили од оваа серија има добри карактеристики на брзината на проток, кога брзината се зголемува, неговиот излезен проток останува константен. Широко се користи во системот за управување со електрична енергија на лесен камион и патнички автомобил.
Технички карактеристики
 • Отворен дизајн. Во моментов, режимот на конекција на вратилото на вратилото вклучува spline, рамен квадрат, опрема, итн. Спецификацијата на портата за нафта и конекцијата на крајот на вратилото, исто така, можат да бидат дизајнирани според барањата на корисникот
 • Има предности на мала големина, мала тежина, сигурна употреба и долг работен век
 • Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток за да го задржи протокот на излез постојан; пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем
Главно снабдување

Главните корисници се Сида, Јучаи, Чанчаи, Дачаи, Јутонг и др

small vacuum pump

Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
 • LiuJingMs. LiuJing
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци