Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаУправувачка пумпа за управување со серии YBZ4
 • Управувачка пумпа за управување со серии YBZ4

Управувачка пумпа за управување со серии YBZ4

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: YBZ4 Series

Additional Info

Пакување: Пакување: иверица

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Сертификат: CE ISO9001

HS код: 8481201000

Порт: Tianjin,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Пумпа за управување со вентили од серија YBZ4, поради посебната структура на внатрешниот приклучок за нафта, кога се зголемува брзината, неговиот проток на излез може постепено да се намалува до поставената вредност и да се одржува константен. Тој е погоден за системот за управување со електрична енергија на сите видови автомобили, како и други транспортни возила и градежни машини.


Технички карактеристики
 • Има предности на голема брзина, мал волумен, низок шум, сигурна употреба, долг работен век, итн
 • Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток за да го задржи протокот на излез постојан; пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем
 • Отворен дизајн. Во моментов, режимот за приклучување на крајот на вратилото е погон на макара. Спецификацијата на пристаништето со нафта и крајот на врската на вратилото, исто така, може да биде дизајнирана според барањата на корисникот
Главно снабдување

Главни корисници се Шенјанг beинбеи.

gast vacuum pump

Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
 • LiuJingMs. LiuJing
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци