Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаУправувачка пумпа за управување со серии YBZ7
 • Управувачка пумпа за управување со серии YBZ7

Управувачка пумпа за управување со серии YBZ7

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: YBZ7 Series

Additional Info

Пакување: Пакување: иверица

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Сертификат: CE ISO9001

HS код: 8481201000

Порт: Tianjin,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Патната управувачка пумпа YBZ7 серија има добри карактеристики на проток и брзина. Крајот на вратилото е поврзан со моторот преку макара. Кога моторот е со голема брзина, излезниот проток на пумпата е стабилен, има мал вртежен момент и голема брзина. Тој е погоден за системот за управување со електрична енергија на автомобили и мали и средни автобуси.

Технички карактеристики

 • Две тело структура, низок шум, мал волумен, мала тежина, итн
 • Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток за да го задржи протокот на излез постојан; пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем
 • Отворен дизајн. Во моментов, режимот за приклучување на крајот на вратилото е погон на макара. Спецификацијата на пристаништето со нафта и крајот на врската на вратилото, исто така, може да биде дизајнирана според барањата на корисникот

Главно снабдување
Главниот корисник е Futian.

water vacuum pump

Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
 • LiuJingMs. LiuJing
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци