Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаКомпозитна пумпа за управување на сопирачките на сериите ZXZDB
 • Композитна пумпа за управување на сопирачките на сериите ZXZDB

Композитна пумпа за управување на сопирачките на сериите ZXZDB

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: ZXZDB Series

Additional Info

Пакување: Пакување: иверица

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Сертификат: CE ISO9001

HS код: 8481201000

Порт: Tianjin,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Композитна пумпа за управување на сопирачките од сериите ZXZDB, која комбинира компресивна пумпа за управување и вакуумска пумпа со блок на вкрстена погон, не само што може да обезбеди вакуум за системот за сопирање на моторот, туку и да обезбеди моќ за системот за управување.

Технички карактеристики

 • Стабилен и сигурен пренос, заштедувајќи простор за инсталација
 • Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток за да го задржи протокот на излез постојан; пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем
 • Отворен дизајн. Во моментов, режимот на конекција на вратилото на вратилото вклучува spline, рамен квадрат, опрема, итн. Спецификацијата на портата за нафта и конекцијата на крајот на вратилото, исто така, можат да бидат дизајнирани според барањата на корисникот

Главно снабдување
Главните корисници се Foton CUMMINS, Foton OMAC и Hangcha.

Steering Composite Pump

Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
 • LiuJingMs. LiuJing
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци