Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
 • Сите
 • Title
Сите
 • Сите
 • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаПумпа за хидрауличен управувач со висок притисок
 • Пумпа за хидрауличен управувач со висок притисок

Пумпа за хидрауличен управувач со висок притисок

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: V20 Series

Additional Info

Пакување: Пакување: иверица

Бренд: YUCI YUKEN TZYY

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Сертификат: CE ISO9001

HS код: 8481201000

Порт: Tianjin,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Методи на конекција на хидрауличното напојување на пумпата на управувачот на вратилото на сериите V20 вклучуваат шпил, рамен агол и така натаму. Насоката на портата, спецификациите и конекцијата на крајот на вратилото, исто така, можат да бидат дизајнирани во согласност со барањата на корисниците. Може да се користи во системот за управување со напојување на тешки камиони, со што може да се постигне компактна способност за висок работен притисок, да се обезбеди висок сооднос моќ-тежина и мала цена за инсталација.

Единствено или главно извезувано во Соединетите Држави, Италија, Германија и други земји и региони.


Hydraulic Vane Steering Pump


MODEL INSTRUCTION
V   20   -*   *   *   *   -*   *   11   *  
Vane pump  Serial Number   Two bolt flange connection dimensions Oil inlet specifications Displacement code Oil outlet specifications Axial extension connection Position of oil outlet relative to oil inlet Design serial number Rotation of shaft
1: The center distance between the two connection holes is 106.3, the size of the pump body stop is φ82.55,  P:NPTl.25、     6:18.9 mL/r   P:NPT0.75,S:1.0625-12UNF-2B,   1: 1 type shaft,  (Viewed from the rear cover of the pump)   (Viewed from the end of the shaft) R-right (can be omitted) L-left
6: The center distance between the two connection holes is 146.1, and the size of the pump body stop is φ101.6.  S:1.625-12UN-2B、   7: 22.1 mL/r   C: Rc3/4,B:G3/4   11:11 type shaft, 38:38 type shaft, 39:39 type shaft A- turn 180 ° with the direction of the oil inlet,
D: 1.3125-12UNF-2B、  B: G 1 1/4   8:25.2 mL/r    B- Rotate 90 ° counterclockwise from the inlet direction
9: 29.7 mL/r   C- coincides with the direction of the inlet, D- rotates 90 ° clockwise with the direction of the inlet
10:32.2 mL/r  
11:36.4 mL/r  
12: 39 mL/r  
13:42.4mL/r  

SPECIFICATION
          greatest pressure Speed  r/min  
Product number     MPa  
    Rated Lowest Highest
V20*-**6*-**11*   17.2   1500   600   3400  
V20*-**7*-**11*   3400  
V20*-**8*-**11*   2800  
V20*-**9*-**11*   2800  
V20*-**10*-**11*   2500  
V20*-**11*-**11*   2500  
V20*-**12*-**11*   15.2   2400  
V20*-**13*-**11*   2400  

Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
 • LiuJingMs. LiuJing
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци