Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
  • 86-0351-2716685
  • sxskjdzswxh@163.com
  • Детали за компанијата

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаV20F Ефикасна пумпа за управување со вентилаторот
  • V20F Ефикасна пумпа за управување со вентилаторот

V20F Ефикасна пумпа за управување со вентилаторот

Основни информации

Модел бр.: V20F Series

Опис на производот

Безбедна и сигурна пумпа за управување со вентилациска серија V20F има структура со три каросерија и е опремена со вентил за контрола на проток за да го одржува излезниот проток константен. Пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем. Широко се користи во системот за управување со електрична енергија на тешки камиони. Може да постигне компактна способност за висок работен притисок, да обезбеди висок сооднос моќ-тежина и мала цена за инсталација. Отворен дизајн.
Технички карактеристики
Во моментов, методите за приклучување на крајот на вратилото вклучуваат споеви, рамни агли, итн., Насоката на портата, спецификациите и конекцијата на крајот на вратилото, исто така, можат да бидат дизајнирани според барањата на корисниците
Главно снабдување
Единствено или главно извезувано во САД, Италија, Германија и други земји и региони.


MODEL INSTRUCTION
型号说明
V   20   F   -*   *   *   *   -*   *   *   *   22   *  
Vane pump  Serial Number  Choice of valve   Two bolt flange imported oil   Displacement code   Oil outlet specifications  Axial extension connection   Outlet direction   Orifice code and flow   Set pressure of relief valve  Design serial number   Shaft rotation (viewed from shaft end)  
Connection size  Specifications
F-flow control and overflow   1: The center distance between the two connection holes is 106.3, the size of the pump body stop is φ82.55, P:NPTl.25、   S:1.625-12UN-2B   6:18.9 mL/r   P: pressure port 3 / 4-16UNF-2B, tank port NPTl / 2 1: 1 type shaft, 11:11 type shaft, 38:38 type shaft, (Looking from the back cover) 2-8L/min   A-1.7MPa、B-3.5MPa、C-5.2MPa、D-7.0MPa、   R-Right (can be omitted)
6: The center distance between the two connection holes is 146.1, and the size of the pump body stop is φ101.6. D: 1.3125-12UNF-2B、  R: NPTl   7: 22.1 mL/r   S: pressure port 3 / 4-16UNF-2B, tank port 1.0625-12UNF-2B 62:62 type shaft, 39:39 type shaft A- Turn 180 ° with the direction of the oil inlet 3-11L/min   E-8.6MPa、F-10.0MPa.G-12.1MPa、H-14.0MPa、   L-Left
8: 25.2 mL/r    T: Pressure port 3 / 4-16UNF-2B, tank port 3 / 4-16UNF-2B B- Rotate 90 ° counterclockwise from the inlet direction 4-15L/min   J-15.5MPa、K-17.5MPa  
9: 29.7 mL/r   C- in line with the inlet direction 5-19L/min  
10: 32.2 mL/r    D- Rotate 90 ° clockwise with the direction of the oil inlet 6-231L/min7-27L/min  
11: 36.4 mL/r   8-30L/min  
12: 39 mL/r  
13:42.4mL/r  
SPECIFICATION
规格参数
      Speedr/min    
Product number        
      Rated     Lowest    Highest    
V20F-**6*-****22*     1500     600     3400    
V20F-**7*-****22*     3000    
V20F-**8*-****22*     2800    
V20F-**9*-****22*     2800    
V20F-**10*-****22*     2500    
V20F-**11*-****22*     2500    
V20F-**12*-****22*     2400    
V20F-**13*-****22*     2400    

Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
  • LiuJingMs. LiuJing
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци