Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаВ6 пумпа со висока ефикасност со ване
  • В6 пумпа со висока ефикасност со ване

В6 пумпа со висока ефикасност со ване

Основни информации

Модел бр.: T6 Series

Опис на производот

Вино-ефикасна пумпа за напојување со серија T6 усвојува структура на сечилото на пиновите, поголем работен притисок, помал шум, подолг работен век на траење, дизајн на сечилото со двојни усни, две усни наизменично контактираат со статорот, животниот век на сечилото е повеќе од двојно од оној обичен нож, и дното на сечилото е туркано од иглата, го намалува абразијата на кривините на лентата и на статорот и значително го зголемува работниот век на пумпата за сноп; Може да се прилагоди на голем опсег на вискозност на хидраулични медиуми, може да се стартува на ниски температури и да работи на високи температури. Оваа серија пумпи се структури со приклучок што можат на лице место замена на основните компоненти го намалува времето на застој и ја зголемува продуктивноста. .
Технички карактеристики
Оптималниот дизајн на движењето дополнително го намалува притисокот, пулсирањето на протокот и бучавата
Дизајн на сечила со двојни усни, силна способност против загадување, широк опсег на брзина
Висок притисок, голем проток, едноставна структура, целосни спецификации, мала големина
Оваа серија на ван пумпа има целосни спецификации, одлични и сигурни перформанси, едноставна и разумна структура, лесна за инсталирање и одржување.
Висока ефикасност на волумен, лесна инсталација и одржување
Областа на апликација
Погодно е за: пластична машинерија, машини за леење, инженеринг машини, металуршки машини, машини за рафинирање на нафта, машини под притисок, морски машини и разни хидраулични системи.MODEL INSTRUCTION
T6E   42   1   R   T   10  
Serial Number   Displacement code   Axial extension form   turn around  Outlet direction  Design Number
T6C   3、5、6、7、8、10、12、14、17、20、22、25、28、31   See outline icon   R: clockwise T: the inlet and outlet are facing upwards
L: counterclockwise V: The oil outlet is facing up, and the oil inlet is facing to the left.
T6D   14、17、20、24、28、31、35、38、42、45、50   U: The oil outlet is facing upwards and the oil inlet is facing downwards
T6E   42、45、50、52、57、62、66、72、85   W: the oil outlet is facing up, the oil inlet is facing right
SPECIFICATION
规格参数
Serial Number Displacement code  Geometric displacement Highest pressure  Maximum speed   rpm Minimum speed rpm  
mL/r   MPa  
T6C   03~31   10.8~100   28   2800   600  
T6D   14~50   47.6~158   24.5   2500  
T6E   42~85   132.3~269   2200  

Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
  • LiuJingMs. LiuJing
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци