Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаПумпа за управување со сноп за напојување со висока ефикасност YBZ7
  • Пумпа за управување со сноп за напојување со висока ефикасност YBZ7

Пумпа за управување со сноп за напојување со висока ефикасност YBZ7

Основни информации

Модел бр.: YBZ7 Series

Опис на производот

Пумпна управувачка пумпа со високи перформанси YBZ7 има добри карактеристики на проток и брзина. Крајот на вратилото е поврзан со моторот низ макара. Кога моторот е со голема брзина, излезниот проток на пумпата е стабилен, има мал вртежен момент и голема брзина. Тој е погоден за системот за управување со електрична енергија на автомобили и мали и средни автобуси.

Технички карактеристики

  • Две структура на телото, низок шум, мал волумен, мала тежина, итн
  • Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток за да го задржи протокот на излез постојан; пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем
  • Отворен дизајн. Во моментов, режимот за поврзување на крајот на вратилото е погон на макара. Спецификацијата на пристаништето за нафта и приклучокот на крајот на вратилото, исто така, можат да бидат дизајнирани според барањата на корисникот

Главно снабдување

Главниот корисник е Futian.


Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
  • LiuJingMs. LiuJing
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци