Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаПумпа за управување со сноп за напојување со висока ефикасност YBZ4
  • Пумпа за управување со сноп за напојување со висока ефикасност YBZ4

Пумпа за управување со сноп за напојување со висока ефикасност YBZ4

Основни информации

Модел бр.: YBZ4 Series

Опис на производот

Пумпни управувачки пумпи со серија YBZ4 со високи перформанси, како резултат на посебната структура на внатрешниот приклучок за нафта, кога брзината се зголемува, неговиот проток на излез може постепено да се намалува до поставената вредност и да остане константен. Таа е погодна за системи за управување на електрична енергија на различни автомобили, како и други транспортни возила и градежни машини.


Технички карактеристики
  • Има предности на голема брзина, мал волумен, низок шум, сигурна употреба, долг работен век, итн
  • Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток за да го задржи протокот на излез постојан; пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем
  • Отворен дизајн. Во моментов, режимот за поврзување на крајот на вратилото е погон на макара. Спецификацијата на пристаништето за нафта и приклучокот на крајот на вратилото, исто така, можат да бидат дизајнирани според барањата на корисникот
Главно снабдување

Главни корисници се Шенјанг Jinинбеи.


Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
  • LiuJingMs. LiuJing
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци