Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаПумпа за управување со сноп со голема ефикасност YBZ5 серија
  • Пумпа за управување со сноп со голема ефикасност YBZ5 серија

Пумпа за управување со сноп со голема ефикасност YBZ5 серија

Основни информации

Модел бр.: YBZ5 Series

Опис на производот

Висококвалитетна YBZ5 серија пумпа за управување, оваа серија на вентил пумпа има добри карактеристики на проток на проток, кога брзината се зголемува, неговата излезна брзина останува константна. Широко се користи во системот за управување со електрична енергија на лесни камиони и патнички автомобили.
Технички карактеристики
  • Отворен дизајн. Во моментов, режимот на конекција на вратилото на вратилото вклучува spline, рамен квадрат, опрема, итн. Спецификацијата на пристаништето за нафта и конекцијата на крајот на вратилото, исто така, можат да бидат дизајнирани според барањата на корисникот
  • Има предности на мала големина, мала тежина, сигурна употреба и долг работен век
  • Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток за да го задржи протокот на излез постојан; пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем
Главно снабдување

Главните корисници се Сида, Јучаи, Чанчаи, Дачаи, Јутонг и др


Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
  • LiuJingMs. LiuJing
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци