Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаПумпа за управување со сноп со голема ефикасност YBZ2 серија
  • Пумпа за управување со сноп со голема ефикасност YBZ2 серија

Пумпа за управување со сноп со голема ефикасност YBZ2 серија

Основни информации

Модел бр.: YBZ2 Series

Опис на производот

Високо-ефикасна YBZ2 серија пумпа за управување, која има добри карактеристики на проток и брзина. Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток. Кога моторот се менува од средна до голема брзина, излезниот проток на пумпата останува константен; поставувањето на безбедносниот вентил во пумпата може да го спречи Хидрауличниот систем е преоптоварен и притисокот може да се прилагоди по потреба. Широко се користи во системот за управување со електрична енергија на разни лесни, средни и тешки камиони и патнички автомобили.
Технички карактеристики
  • Интегрална структура, мал волумен и мала тежина
  • Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток за да го задржи протокот на излез постојан; пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем
  • Отворен дизајн. Во моментов, режимот на конекција на вратилото на вратилото вклучува spline, рамен квадрат, опрема, итн. Спецификацијата на пристаништето за нафта и конекцијата на крајот на вратилото, исто така, можат да бидат дизајнирани според барањата на корисникот
Главно снабдување

Главните корисници се DCEC, трговското возило „Донгфенг“, „Fugong power“, „Перкинс“, „Yuchai power“, „Beiqi Futian“, „Chengdu Universiade“, „Changchai“, „Дачаи“, „јанчаи“, „hengенгжу Јутонг“ и пазарот на делови, итн.Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
  • LiuJingMs. LiuJing
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци