Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
LiuJing Ms. LiuJing
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shanxi Guoneng Zhenghe International Trade Co., Ltd

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиХидраулични пумпи и моториВане пумпаПумпа за управување со YBZ0 сонда
  • Пумпа за управување со YBZ0 сонда

Пумпа за управување со YBZ0 сонда

Основни информации

Модел бр.: YBZ0 Series

Опис на производот

Пумпа за управување со вентилациска серија YBZ0 со висока стабилност, оваа серија на вентил-пумпа има добри карактеристики на проток и брзина, пумпата е опремена со вентил за контрола на проток, излезниот проток на пумпата е константен, или се намалува со зголемување на брзината; безбедносен вентил во пумпата Поставката може да спречи преоптоварување на хидрауличниот систем и притисокот може да се прилагоди по потреба. Широко се користи во системот за управување со електрична енергија на камиони со средна големина, тешки камиони и други камиони, како и во системот за управување со електрична енергија на други градежни машини.
Технички карактеристики
  • Три структура на телото, низок шум
  • Пумпата е опремена со вентил за контрола на проток за да го задржи протокот на излез постојан; пумпата е опремена со сигурносен вентил за да се спречи преоптоварување на хидрауличниот систем
  • Отворен дизајн. Во моментов, режимот на конекција на вратилото на вратилото вклучува spline, рамен квадрат, опрема, итн. Спецификацијата на пристаништето за нафта и конекцијата на крајот на вратилото, исто така, можат да бидат дизајнирани според барањата на корисникот
Главно снабдување

Главни корисници се DCEC, Erqi, Yuchai, Futian, Xichai, Nanfang тешкиот камион, Yutong и пазарот на додатоци.


Категории на производи : Хидраулични пумпи и мотори > Ване пумпа

Е-пошта на овој добавувач
  • LiuJingMs. LiuJing
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци